ژن چاقی را با خوردن نوشابه های گازدار فعال سازید

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

مصرف نوشیدنی های گازدار ژن های چاقی مفرط را فعال می کند و به این ترتیب سبب اضافه وزن می گردد. اگر از مشتریان دائم نوشیدنی های گازدار میباشید حواستان را جمع کنید. نوشابه ها شما را چاق می کنند.

کشف ژن ها به سرعت این باور را تقویت کردند که ژن ها می توانند آینده ی ما را از قبل تعیین کنند. در واقع محققان اکنون به این کشف رسیده اند که ژن های ما متناسب با محیط زیست، فعال یا غیر فعال می شوند.

نتایج یک پژوهش تازه نشان می دهد این موضوع در مورد چاقی نیز صدق می کند. محققان مدرسه ی سلامت عمومی دانشگاه هاروارد ایالات متحده ی آمریکا ارتباط بین پتانسیل های ژنتیکی، چاقی و مصرف نوشیدنی های گازدار را مورد بررسی قرار دادند.

در این پژوهش بیش از ۲۸۰۰۰ زن و بیش از ۴۴۰۰ مرد شرکت داشتند. بررسی ها روی ۳۲ جایگاه کروموزومی انجام شد، یعنی جایگاه کروموزوم هایی که قبلا به چاقی و چاقی مفرط مربوط بوده است. در زمینه ی محاسبات ژنتیکی، یک جایگاه کروموزومی، قسمتی خاص از یک ژن یا توالی دی ان ای ((dna در کروموزوم است.

محققان به این نتیجه رسیدند هر چه میزان مصرف نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار بیشتر می گردد به نظر می رسد ژن های مربوط به چاقی مفرط نیز، فعال تر شده و به اضافه وزن کمک می کند محققان به این نتیجه رسیدند هر چه میزان مصرف نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار بیشتر می گردد به نظر می رسد ژن های مربوط به چاقی مفرط نیز، فعال تر شده و به اضافه وزن کمک می کند. مصرف روزانه ی نوشیدنی های گازدار حتی می تواند خطر ابتلا به چاقی مفرط را ۵ برابر بیشتر کند.

البته محققان نمی توانند به این زودی توضیح بدهند نوشابه ها چگونه روی ژنتیک ما تأثیر می گذارند اما بعضی از محققان تغییرات ایجاد شده در متابولیسم فروکتوز (نوعی قند) را عامل این وضعیت می دانند. محققان پیش از این نیز فروکتوز را به عاملی برای اشاعه ی چاقی معرفی کرده اند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *