کابینه دکتر روحانی قطعی نشده است/ رئیس جمهور فعلا می‌شنود

آذر ۱۴۰۰

مشاور رئیس جمهور منتخب گفت: قطعی بدانید رئیس جمهور منتخب تا الان دربارهٔ گزینه هیچ وزارتخانه‌ای به هیچکس اعلام نظر نکرده‌اند، فقط بسیاری از اشخاص صاحب نظر و معتمد ایشان نظراتشان را مطرح می‌کنند و ایشان می‌شنوند.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، اکبر ترکان در گفت‌وگو با  فارس، که پرسید تاکنون آقای روحانی برای انتخاب کابینه‌شان به خصوص بخش اقتصادی چه اقداماتی انجام داده‌اند؟ اظهار داشت: آقای روحانی دربارهٔ اعضای کابینه‌شان با هیچکس صحبتی نکرده‌اند و صحبت‌هایی که بعضا می‌شود صرفا گمانه‌زنی است .

وی ادامه داد: حقیقت این است که هیچکس نمی‌داند و ما هم نمی‌دانیم.

* یعنی ایشان گزینه‌های احتمالی خود را هم مشخص نکرده‌اند؟

ترکان پاسخ داد: آقای روحانی هنوز هیچکس را قطعی نکرده‌اند و کسی هم نمی‌‌داند نظرشان در این باره چیست، ما هم که از نزدیکان ایشان هستیم اطلاعی نداریم.

وی در پاسخ به اینکه ملاک‌ها و معیارهای رئیس‌جمهور منتخب برای انتخاب اعضای کابینه چیست؟ اظهار داشت: ایشان همه مشورت‌ها و نظرات را می‌شنوند ولی به هیچکس نمی‌گویند که نظر قطعی‌شان چیست، لذا بحث‌هایی که دربارهٔ کابینه ایشان می‌شود اعتباری ندارد و حدسیات اشخاص است.

ترکان در پاسخ به این پرسش که آقای روحانی وعده داده بودند از ظرفیت‌های هر دو جناح در کابینه‌شان استفاده خواهند کرد، آیا در برنامه‌ریزی‌های کنونی‌شان هم این مسئله را مد نظر دارند، اظهار داشت: ما هم این حرف‌ها را شنیده‌ایم، اما برای اینکه بگوییم تصمیم نهایی‌شان چیست الان زود است، ایشان نظر نهایی‌شان را بعد از مراسم تحلیف اعلام می‌کنند. ۱۲ مرداد مراسم تنفیذ ایشان نزد مقام معظم رهبری انجام می‌شود و بعد مراسم تحلیف و سوگند در مجلس خواهد بود پس از آن کابینه خود را معرفی خواهند کرد.

ترکان تأکید کرد: قطعی بدانید آقای دکتر روحانی تا الان دربارهٔ هیچ وزارتخانه‌ای به هیچکس اعلام نظر نکرده‌اند، فقط بسیاری از اشخاص صاحب نظر و معتمد ایشان نظراتشان را مطرح می‌کنند و ایشان هم فقط و با حوصله گوش می‌کنند و می‌شنوند.

وی افزود: دکتر روحانی تصمیم‌شان را بعد از تحلیف خواهند گفت.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ