کاخ سفید: روسیه نیروهایش را به سوی مرز اوکراین برده است

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد پیشروی نیروهای روسیه به سوی مرز اوکراین بوده است.

کاخ سفید: روسیه نیروهایش را به سوی مرز اوکراین برده است

به گزارش ممتاز نیوز، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه در گفت‌وگویی با ای بی سی نیوز گفت: ما طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد پیشروی بیشتر نیروهای روسی به سوی مرز با اوکراین بوده‌ایم. رئیس‌جمهوری بایدن در طول این بحران شفاف ساخته که آماده تعامل دیپلماتیک سطح بالا برای حل‌وفصل این بحران است. وی همچنین به همان اندازه مایل است تا در صورت تهاجم روسیه، متحدان و شرکای‌مان را برای اعمال تحریم‌های سنگین متحد کند.

وی در ادامه عنوان کرد که در صورت «خودداری روسیه از حمله به اوکراین» دیدار میان رئیس‌جمهوری جو بایدن و ولادیمیر پوتین امکان‌پذیر است.

سالیوان تصریح کرد: بایدن روز گذشته به رئیس‌جمهوری فرانسه گفت درصورتی که پوتین از حمله به اوکراین منصرف شود حاضر به دیدار با وی است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه تاکید کرد که نیروهای روسیه در حال پیشروی به سوی مرز اوکراین هستند.

اعضای ناتو می‌گویند که روسیه در حال جمع‌آوری هزاران نیرو در نزدیکی مرز با اوکراین در چارچوب «آماده‌سازی برای تهاجم قریب‌الوقوع» به خاک اوکراین است.

دولت روسیه بارها تأکید کرده است که قصد ندارد عملیاتی علیه اوکراین انجام دهد و تمام گزارش‌هایی که از این موضوع صحبت می‌کنند، کذب هستند و هدف از این ادعاها تشدید تنش در منطقه و دامن زدن به لفاظی‌های ضد روسی است.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.