کاخ سفید: نمی‌توانیم بگوییم «جنگ در اوکراین» چه زمانی آغاز می‌شود

کاخ سفید اعلام کرد که نمی‌تواند تاریخ خاصی را برای آغاز «حمله» روسیه به اوکراین تعیین کند.

کاخ سفید: نمی‌توانیم بگوییم «جنگ در اوکراین» چه زمانی آغاز می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی‌تواند تاریخ خاصی را برای آغاز «حمله» روسیه به اوکراین تعیین کند و در عین حال هشدار داد که «هر لحظه ممکن است» آغاز شود.

این در حالی است که بنا به گزارش‌های مطبوعاتی، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که حمله روسیه به اوکراین در ۱۶ فوریه آغاز می‌شود.

به گزارش روزنامه پولیتیکو، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگویی با متحدان خود در دو سوی اقیانوس اطلس مدعی شد که ممکن است روسیه در ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) به اوکراین حمله کند.

بنا به این گزارش، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به همتایان خود گفت که – از نظر آمریکا – “حمله” روسیه به اوکراین ممکن است با بمباران موشکی و حملات سایبری آغاز شود.

یکی از منابع این روزنامه مدعی شد، این تماس رهبران نشان‌دهنده این است که حمله سایبری “قریب‌الوقوع” است؛ منبع دیگری نیز گفت، این گزارش‌های اطلاعاتی “دقیق و نگران‌کننده” هستند.

اخیرا با استقرار ۱۰۰ هزار تن از نیروهای نظامی مسکو در نزدیکی مرز اوکراین، غرب و کی‌یف نسبت به حمله روسیه به اوکراین ابراز نگرانی کرده‌اند. این در حالیست که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این ادعاها را پوچ و بی‌اساس خوانده و تاکید کرد که روسیه تهدیدی برای هیچ کشوری به حساب نمی‌آید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ