کاربران کامپیوتر هر سه ساعت یک بار ضد آفتاب بزنند

خرداد ۱۴۰۱
ممتاز نیوز: یک متخصص پوست و مو پیشنهاد کرد: کاربران کامپیوتر هنگام کار هر سه ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تکرار کنند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمد ابراهیم زاده اردکانی تصریح کرد: اشعه آفتاب سبب تغییر رنگ پوست، چروک و شل شدگی شده و در درازمدت سبب بروز سرطان پوست می گردد.

وی به استفاده از ضدآفتاب در همه شرایط و همه فصول از سال تاکید کرد و گفت: اشعه ماورای بنفش (UV) از اشعه های مضر نور خورشید است، این نوع اشعه هیچ ربطی به دمای محیط و فصل خاصی ندارد، این اشعه در فصل تابستان به سبب عمود بودن شدتش افزایش می یابد. بنابراین پیشنهاد می گردد در فصل زمستان که هوا سردتر است نیز از ضد آفتاب استفاده شود.

این متخصص پوست و مو پیشنهاد کرد: حتی در مناطق خوش آب و هوا، مناطق کوهستانی، روستاهایی که دارای ‌آب و هوای ملایم‌تر می باشند نیز باید از ضدآفتاب استفاده کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به این که ۱۵ دقیقه قبل از خارج رفتن از منزل باید از ضدآفتاب استفاده کرد، خاطرنشان کرد: اشخاص دقت داشته باشند ضد آفتاب‌ها هر ۲ تا ۳ ساعت یک مرتبه تکرار شوند.

وی همچنین افزود: در شرایط و محیط هایی که نور آفتاب بیشتر با پوست در تماس است علاوه بر ضدآفتاب از ابزار مکانیکی دیگری همچون کلاه لبه دار، نقاب و لباس آستین بلند نیز باید استفاده شود.

ابراهیم زاده اردکانی با بیان این که اشعه ماورای بنفش علاوه بر خورشید در لامپ‌های مصنوعی مثل مهتابی‌هایی با نور سفید و محیط هایی که کامپیوتر در آن مکان روشن است می توانند اشعه ماورای بنفش را تولید کنند، پیشنهاد کرد: کاربران کامپیوتر هنگام نشست در جلوی مانیتور هر سه ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تکرار کنند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *