کارتل های بزرگ اسلحه در آمریکا مانع کنترل حمل سلاح می شوند

کارشناسان معتقدند ، لابی قدرتمند سلاح در آمریکا مانع کنترل حمل خصوصی سلاح توسط شهروندان این کشور می شود .

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه آلمانی زبان تاگس سایتونگ ؛ با وجود کشتارهای زیادی که در آمریکا به واسطه حمل سلاح گرم توسط شهروندان رخ می دهد، اما سیاستمداران فاسد که(توسط لابی های قدرتمند سلاح خریداری شده اند و ایده هایی از جمله اینکه حمل اسلحه از حقوق شهروندان است که در قانون اساسی نیز قید شده درخواستها برای ممنوعیت حمل سلاح در آمریکا راه به جایی نمی برد.
 
لازم به ذکر است ، چند روز پیش فرد مسلحی با چهره نقاب زده پس از ورود به سالن سینمایی در ایالت کلورودای آمریکا ۱۴ نفر را کشته و ۵۰ نفر را زخمی کرد.
 
اوباما تاکنون وعده های بی شماری را برای کنترل حمل سلاح در آمریکا داده است ، اما بعد از ورودش به کاخ سفید کاری در این راستا انجام نداد . میت رامنی جمهوری خواه نیز درسمت فرمانداری ماساچوست چنین ممنوعیتی را برای حمل سلاحهای گرم برقرار کرد ، اما حالا آن را نقض می کند.
 
بر اساس گزارشهای ارائه شده تعداد آمریکایی هایی که سلاحهای خصوصی حمل می کنند در سالهای گذشته در این کشور کاهش پیدا کرده است، اما این مسئله مایه دلگرمی نیست. چرا که ممکن است تعداد آمریکاییهایی که سلاح حمل می کنند کاهش یافته باشد اما در انبارها و گاراژهای آنها همچنان مقادیر زیادی اسلحه و مهمات نگهداری می شود.
 
این روزنامه سوئیسی در بخش دیگری از این مطلب نوشت ، لابی قدرتمند سلاحهای گرم آمریکا موسوم به ان آر آی (NRA ) در این کشور بسیار ثروتمند بوده و سیاستمداران را با پول زیاد حمایت می کند . این لابی قدرتمند نفوذ زیادی در تصویب قوانین در سطح ملی و ایالتی دارد .
 
در ادامه آمده است: NRA مخالف هر گونه کنترل مالکیت سلاحهای خصوصی در آمریکاست . این لابی قدرتمند به تبصره دوم قانون اساسی آمریکا اشاره دارد که در آن آمده است از آنجایی که وجود یک نیروی منظم شبه نظامی برای امنیت یک کشورآزاد ضروری است نباید خدشه ای به حق ملت برای حمل سلاح وارد شود. این متمم قانون اساسی به سال ۱۷۹۱ برمی گردد.
 


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *