کارت‌ملی هوشمند صادر می شود

جام جم آنلاین: رییس سازمان ثبت احوال کشور از آغاز صدور کارت ملی هوشمند از روز “عید غدیر” با حضور رییس‌جمهوری خبر داد.

محمد ناظمی‌اردکانی در دیدار با استاندار فارس، گفت:‌ صدور کارت ملی هوشمند از روز عید غدیر با حضور رییس جمهوری در قم آغاز می‌شود.

وی افزود: پس از ارایه کارت هوشمند ملی، تمام سازمان هایی که خدماتشان را بر اساس شماره ملی به مردم ارایه می شود، شاهد تحول در این حوزه خواهند بود.

ناظمی اردکانی همچنین اظهار کرد: امروز این سازمان با تکیه بر پشتیبانی‌های بی‌سابقه دولت‌های نهم و دهم در حال تبدیل شدن به یک سازمان الکترونیک است.

وی افزود: پروژه‌های مهمی همچون صدور شناسنامه‌های مکانیزه، الکترونیکی کردن آرشیو اسناد سازمان و صدور کارت هوشمند ملی در سازمان ثبت اسناد دنبال و نهایی شده است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با تصریح اینکه سازمان ثبت اسناد کشور امروز شرایط متفاوتی را نسبت به گذشته تجربه می‌کند، این سازمان را نهادی حاکمیتی و زیرساختی معرفی و تصریح کرد: ثبت احوال در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار است و احراز هویت و تابعیت و نیز مباحث فرهنگی مربوط به نامگذاری فرزندان از جمله تاثیرات این دستگاه اجرایی است.

وی گفت: هم اکنون بسیاری از خدمات ادارات ثبت احوال، به صورت مکانیزه و در سریع‌ترین زمان ممکن به مردم عرضه می‌شود. (ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ