کارت الکترونیک هوشمند جایگزین دفترچه های بیمه می شود

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های درمانی با کارت الکترونیک هوشمند خبر داد.

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، دکتر علی ربیعی در مراسم افتتاح پلی‌کلینیک شهید فاتق مشهد، اظهار امیدواری کرد که با تداوم روند پیشرفت و تعالی سازمان تامین‌اجتماعی شاهد بهبود زندگی کارگران و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات تأمین‌اجتماعی در حوزه‌های درمانی و بیمه‌ای باشیم.

وی با بیان اینکه ۲۵ مرکز درمانی سرپایی تامین‌اجتماعی در کشور درحال احداث است، گفت: علاوه بر پلی‌کلینیک شهید فاتق که امروز به بهره‌برداری رسید، ۲ مرکز درمانی دیگر نیز در شهرستان‌های درگز و خواف در استان خراسان رضوی در آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه مراکز درمانی بستری را از دیگر برنامه‌های سازمان تامین‌اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: در حال‌ حاضر ۵ بیمارستان تامین‌اجتماعی در دست احداث است و عملیات احداث ۳ بیمارستان نیز آغاز می‌شود.

ربیعی ادامه داد: برای ارتقا خدمات درمانی سازمان تامین‌اجتماعی استفاده بهینه از مراکز درمانی موجود نیز در دستور کار قرار دارد و در این راستا ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی نیز در قالب توسعه مراکز درمانی موجود به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به کسری بودجه نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین‌اجتماعی در سال گذشته، گفت: در دولت تدبیر و امید برای جبران این کسری اقدامات خوبی به اجرا درآمد و سازمان تأمین‌اجتماعی که دچار سیاست‌زدگی و رو به افول بود، در مسیر خدمت‌رسانی به کارگران و بازنشستگان قرار گرفت و این سازمان درحال‌حاضر در مسیری مناسب روند ارتقاء خدمات را دنبال می‌کند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بیمه کارآمد و مسوول را شعار این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: امسال بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی و سایر سازمان‌های بیمه‌گر روزهای شیرینی در پیش دارند و تمامی مدیران و کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی برای افزایش خدمت‌رسانی به جامعه درحال تلاش هستند.

دکتر ربیعی از برنامه‌ریزی برای جایگزینی دفترچه‌های درمانی با کارت الکترونیک هوشمند خبر داد و گفت: طی ۳ ماه آینده سازمان تامین‌اجتماعی به عنوان اولین سازمان بیمه‌گر اقدامات خود را برای عملیاتی شدن این برنامه آغاز می‌کند.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ