کاردار افغانستان احضار شد

جام جم آنلاین: در پی فضاسازی منفی برخی رسانه های افغانستان درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغانستان که بصورت غیر مجاز در ایران حضور دارند و نیز بدنبال قتل یک دختر جوان از جانب یکی از افاغنه در استان یزد ، امروز شاه مردان قل کاردار افغانستان به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، محسن پاک آئین رئیس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه در این دیدار با محکومیت این جنایت، خواهان رعایت قوانین و مقررات از جانب اتباع افغان مقیم کشورمان شد و از دولت و سفارت افغانستان در تهران خواست تا به مسئولیت خود در توجیه اتباع این کشور در ایران عمل کنند.

رئیس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه با انتقاد از اظهارات برخی از عوامل داخلی افغانستان که برخورد مقامات قضایی ایران با این تخلفات را خلاف موازین بین المللی دانسته اند گفت در حال حاضر سه میلیون افغان با آرامش و احترام در ایران زندگی می کنند اما مقامات ایران با اتباع مجرم خارجی طبق مقررات برخورد می کنند.

 کاردار افغانستان نیز در این دیدار با ابراز تأسف از وقوع این حادثه گفت ما از جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورد انسانی و عزتمند با اتباع افغانستان سپاسگزاریم و معتقدیم که با افراد متخلف باید طبق مقررات برخورد شود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ