کارشناس نظامی روسیه به ضعف ارتش این کشور در جنگ اوکراین اعتراف کرد

کارشناس نظامی روس به ضعف ارتش روسیه در جنگ اوکراین اعتراف کرد.

کارشناس نظامی روسیه به ضعف ارتش این کشور در جنگ اوکراین اعتراف کرد

به گزارش ممتاز نیوز، تجاوز نظامیان روسی به خاک اوکراین ۲۴ فوریه امسال به فرمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

روسیه امیدوار بود این حمله طی چند روز به سقوط کی‌یف و سرنگونی دولت اوکراین منجر شود و با ناکامی در رسیدن به این هدف نیروهای خود را در مناطق شرقی و جنوبی این کشور متمرکز کرد.

کاخ کرملین در حدود شش ماهی که از آغاز جنگ می‌گذرد به ناکامی‌های ارتش روسیه در جنگ اوکراین کمتر اشاره کرده است.

روسلان پوخوف، مدیر مرکز تحلیل استراتژی و فناوری (Prisp) در گفت‌وگو با یکی از کارشناسان این مرکز به شکلی کم‌سابقه و با صراحت موفقیت ارتش روسیه در اوکراین را زیر سوال می‌برد.

“اشپیگل آنلاین” روز سه‌شنبه ۱۶ اوت در گزارشی به نقل از تحلیلگر نظامی روس نوشت ارتش روسیه با “مشکلات عظیمی” روبروست.

تسلیحات کهنه، نیروی هوایی نادقیق

بنابر این گزارش روسلان پوخوف استفاده از تسلیحات بسیار قدیمی و کمبود سرباز را نمونه‌ای از کاستی‌های ارتش روسیه در جنگ اوکراین عنوان کرده و می‌گوید نیروی هوایی این کشور هم بسیار نادقیق عمل می‌کند. او تاکید کرد که به خصوص با توجه به جنگ‌افزارهای پیشرفته‌ای که کشورهای غربی در اختیار اوکراین قرار داده‌اند ارتش روسیه به سختی قادر است از پیروزی‌های چشمگیر سخن بگوید.

از اواخر ماه ژوئن برخی کشورهای عضو ناتو و در راس آنها آمریکا، بریتانیا و فرانسه سامانه‌های موشکی پیشرفته و توانمندی در اختیار اوکراین گذاشتند که گفته می‌شود در آزادسازی جزیره اشغال شده مار در دریای سیاه نقش مهمی داشته‌اند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ