کاروان‌های فرهنگی جشنواره فیلم کودک به ۱۳ استان کشور می‌روند

به گزارش هنرنیوز؛ نشست هماهنگی اعزام کاروان‌های فرهنگی بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به استان‌های مرزی کشور با حضور جعفر گودرزی مدیر اجرایی و مدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی جشنواره ، ناصر باکیده سرپرست امور جشنواره و مسئول امور استان ها، سیدمحمدرضا میرانصاری مشاور اقتصادی دبیر و مدیر تبلیغات ، سید علی الفت ، مدیر بخش جلوه‌گاه امید و نمایندگان هفت استان و مدیران کاروان‌های اعزامی ـ برگزار شد.
در این نشست جعفر گودرزی ـ مدیر اجرایی جشنواره ـ با اشاره به این که جشنواره بیست و ششم نقطه عطفی در جشنواره‌ها است، گفت: امیدواریم برگزاری جشنواره امسال با کمیت و کیفیت افزون‌تر، موجب رونق بیشتری برای سینمای کودک شود.

وی در مورد اعزام کاروان‌ها به استان‌های مرزی اظهار کرد: سال گذشته ۵کاروان به استان‌های کشور اعزام شدند و ۱۰۰ هزار بسته فرهنگی در مناطق مرزی توزیع شد. به گفته آقای میرعلایی حرکت کاروان های فرهنگی و کلید خوردن جشنواره کودک در مناطق مرزی پیش از شروع جشنواره در اصفهان یکی از برکات جشنواره است و باعث می شود ما زودتر درگیر جشنواره شویم.

گودرزی درباره تعداد استان‌هایی که در طرح امسال شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: امسال بسته‌های فرهنگی در قالب ۵ کاروان و با همکاری ۱۳ استان مرزی کشور توزیع می‌شوند که یک کاروان اختصاصا به مناطق زلزله زده اعزام می‌شود تا در این مناطق برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیر روابط عمومی جشنواره با اعلام استقبال بیشتر استان‌ها نسبت به سال گذشته برای حضور در طرح اعزام کاروان های فرهنگی یادآور شد: استان‌ها قطعا برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه دارند و حضور ۱۳ استان نویدبخش اتفاق خوبی است.

وی زمان اعزام کاروان‌ها به مناطق مرزی را سوم مهر ماه اعلام کرد و افزود: این کاروان‌ها در طول یک هفته به حرکت در استان‌های مختلف و توزیع بسته‌های فرهنگی می‌پردازند و در ۱۰ مهر ماه به تهران بازمی‌گردند.

ناصر باکیده مدیر امور جشنواره‌ها هم در ادامه در مورد هدف اصلی از اعزام این کاروان‌ها خاطرنشان کرد: هدف اصلی از اعزام این کاروان‌ها یک نوع پیام رسانی و حضور در جشنواره کودک و نوجوان در مناطق مرزی است. سال گذشته با توجه به ایده خوب آقای میرعلایی تجربه خوبی در این مورد داشتیم و این اتفاق با همکاری استان های مختلف امکان پذیر شد.

وی افزود: در جشنواره امسال هم تصمیم داریم به صورت منسجم‌تر و با رفع نواقص و حضور گسترده در مناطق مرزی فضای با نشاطی را در این مناطق ایجاد کنیم.

باکیده در مورد مسیر کاروان‌ها اظهار کرد: کاروان‌ها در قالب ۵ مسیر به تمامی مناطق مرزی کشور اعزام می‌شوند که این مسیرها شامل مسیر اول خراسان رضوی- خراسان شمالی و خراسان جنوبی، مسیر دوم مازندران- گیلان، مسیر سوم اردبیل و آذربایجان شرقی، مسیر چهارم آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و مسیر پنجم خوزستان، بوشهر و هرمزگان می شود و علاوه بر توزیع هدایا برنامه های دیگری از جمله نمایش فیلم و حضور برنامه های عروسکی و کودک در این استان‌ها خواهیم داشت.

در ادامه محمدرضا میرانصاری مدیر تبلیغات و پشتیبانی کاروان‌ها گفت: سعی می‌کنیم با کیفیت بالاتر و هدفمندتر و توزیع بهتر محصولات فرهنگی عرضه شوند البته دوستان در سال گذشته تلاش داشتند تا این محصولات را در همه استان توزیع کنند اما هدف ما کسانی هستند که فرسنگ‌ها با سینما فاصله دارند. در مجموع ۹ نفر در هر کاروان اعزامی حضور دارند.

میرانصاری با اشاره به تهیه مستندی از حرکت کاروان‌ها در استان‌ها توضیح داد: کلیپی از این تصاویر در مراسم افتتاحیه پخش می‌شود. همچنین استان‌ها به صورت مکتوب و روزانه در مورد عملکرد خود در این زمینه گزارش ارائه می دهند.

وی با اشاره به حساسیت‌های موجود برای تهیه بسته‌های فرهنگی گفت: برای این حرکت فرهنگی ۵۰ الی ۶۰ هزار بسته هدیه تهیه شده تا در مسیرها توزیع شود. مسابقات نقاشی، پارچه نویسی و نمایش فیلم از طریق پروژکتور از جمله برنامه‌های این کاروان‌ها است که آثار تولید شده به صورت نمایشگاهی جنبی در روزهای جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

در ادامه نمایندگان استان‌ها نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و در مورد مسیر حرکت کاروان‌ها هماهنگی‌های لازم انجام شد که می‌توان به تعیین مسیر جدید برای حرکت اتوبوس در مسیر کردستان و کرمانشاه و مشورت در مورد شیوه تبلیغات رسانه‌ای و استانی اشاره کرد.


هنر نیوز – آخرین عناوین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *