کاروان عروسی از جاده مرگ بازگشت

رییس اداره راه و شهرسازی سردشت گفت: با تلاش به موقع نیروهای امدادی بیش از ۵۰ نفر از اهالی چند روستای مرزی این شهرستان که در راه بازگشت از مراسم عروسی در برف و کولاک گرفتار شده بودند نجات یافتند.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز،به نقل از ایرنا مهران رسولی روز پنجشنبه اظهار داشت: گروهی از روستائیان «مام کاوه» و «دوله تو» از توابع این شهرستان مرزی بودند که عصر چهارشنبه از منطقه آلوتان قصد بازگشت به روستاهای خود را داشتند .

وی گفت: این افراد با ۱۷ دستگاه خودرو قصد داشتند از بیراهه و زودتر به روستاهای خود برسند که در برف و کولاک شدید این منطقه مرزی گرفتار و زمین گیر شدند .

رسولی افزود: نیروهای امدادی راه و شهرسازی پس از آگاهی از وقوع این حادثه فوری با تجهیزات کامل در منطقه حضور یافتند و در راه ماندگان را که شماری از آنان زنان و کودکان بودند به مناطق امن و روستاهای اطراف انتقال دادند .

وی ارتفاع برف را در این منطقه بیش از یک متر اعلام کرد و اظهار داشت: شدت کولاک در این منطقه به حدی بود که میزان دید به کمتر از چند متر کاهش یافته بود .

رسولی گفت: این روستاییان پس از ۵/۵ ساعت تلاش نیروهای امدادی از مرگ حتمی نجات و به مناطق امن انتقال یافتند .

وی با قدردانی از اهالی روستاهای این منطقه در کمک رسانی به روستاییان گرفتار شدن در کولاک از فرماندار سردشت و بخشدار وزینه نیز که از نخستین ساعات این حادثه در منطقه حضور داشتند تقدیر کرد .

رییس اداره راه و شهرسازی تصریح کرد: در این حادثه به کسی آسیب وارد نشد .

شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است .


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ