کارگاه کارگردانی کیارستمی در کلمبیا

ممتازنیوز:

IMG10195479

عباس کیارستمی کارگردان مشهور ایرانی در پنجاه و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کارتاگینا یک کارگاه تخصصی ویژه برگزار می کند.

جشنواره فیلم کارتاگینا که از سیزدهم تا نوزدهم مارس برگزار می شود، بخش ویژه ای را هم به مرور آثار عباس کیارستمی اختصاص داده ‌است.

فیلم هایی که در این بخش به نمایش درمی آیند عبارتند از “طعم گیلاس” محصول سال ۱۹۹۷،  “باد ما را خواهد برد” محصول سال ۱۹۹۹، “شیرین” محصول سال ۲۰۰۸، “۱۰” محصول سال ۲۰۰۲، “کپی برابر اصل” محصول سال ۲۰۱۰، “کلوزآپ ” محصول سال ۱۹۹۰، “خانه دوست کجاست؟” محصول سال ۱۹۸۷، “زندگی و دیگر هیچ” محصول سال ۱۹۹۲ و “زیر درختان زیتون” محصول سال ۱۹۹۴ است.

“طعم گیلاس” برنده جایزه نخل طلای جشنواره کن و “باد ما را خواهد برد”  برنده جایزه بزرگ داوران و شیر نقره ای جشنواره ونیز شد و برای “خانه دوست کجاست؟” یوزپلنگ برنز جشنواره لوکارنو را برد. برای “کپی برابر اصل” نیز ژولیت بینوش جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را دریافت کرد.

در حالی که فیلم های کیارستمی تاکنون در کلمبیا به نمایش درنیامده بودند، این مرور می تواند معرف خوبی برای آثار کارگردان صاحب نام ایرانی در کلمبیا باشد.

دیدار کیارستمی از کارتاگینا با حمایت دانشگاه ماگدالنا عملی شده و دو تهیه کننده کلمبیایی نیز در برپایی کارگاه کیارستمی که با عنوان “فیلمسازی در کلمبیا با عباس کیارستمی” در بوگوتا برگزار می شود، همکاری کرده اند.

این کارگاه فیلمسازی از سوم تا دوازدهم مارس در مرکز “آتیکو” دانشگاه خاوریانا در بوگوتا برگزار می شود.

چندی پیش کیارستمی در هنگ کنگ نیز یک کارگاه تخصصی فیلمسازی برگزار کرده بود.

 

ذره بین : جناب کیارستمی حالا که اونجا هستید خواهشا این ” سالوادور ” رو هم بیارید سر این کلاس ها بلکه بازیگر خوبی شد!

 

مهر


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ