کار ارشادی ها در تهران غوغا به پا کرد (عکس)

گردآوری توسط گروه وبگردی ممتازنیوز

کار ارشادی ها در تهران غوغا به پا کرد (عکس)

کار ارشادی ها در تهران غوغا به پا کرد (عکس)

در این بین البته گاهی افکار فرهنگی نیز به سراغ مسئولان ما آمده؛ اما نه از ساخت “خاله” و “عمو” و “عمه”های قلابی در تلویزیون کاری ساخته بود این به نظر شما خوب است یا نه؟. نه طرح “شکرستان” پشت جلد دفتربا دو سه برابر قیمت توانستند با “بتمن” و “بن‌تن” رقابت کنند و نه واردات “دارا و سارا” از چین توانست از ابهت “باربی” آمریکایی بکاهد!

باربی، عروسکی که بارها و بارها به دلیل ترویج فرهنگ غربی توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری شد و رسانه نجیب جمهوری اسلامی  آن را ابزاری در راستای جنگ نرم معرفی کرد، هر بار به شکل‌های مختلف و با رنگ و لعاب های گوناگون وارد بازار شد که جدیدترین آن، باربی جنگی و شهادت طلبانه است! این عروسک بی جان در این نقش سیاسی سعی می کند، ارزش هایی چون شهادت طلبی، دفاع و دیگر ارزش هایی که برای ما مقدس است را زیر پاهای به ظاهر نحیف خود له کند.

کار ارشادی ها در تهران غوغا به پا کرد (عکس)

باربی شهادت طلب پس از فریاد «الله اکبر» با فشردن ضامن کمربند انفجاری خود منفجر می‌شود؛ این عروسک بطور غیرمستقیم و حتی مستقیم تلاش می‌کند تا مسلمانان را افرادی خشونت طلب و جنگ دوست معرفی کند، جالب اینجاست که این عروسک همواره و در تمام شکل و شمایل های خود به طور ثابت خنده ای ملیح بر لب دارد، البته این لبخند می تواند به ریش افرادی باشد که بی هیچ توجهی این کالا را ترویج می کنند.

حالا اگر از باربی و شکل و شمایلی که هرروز به آن در می آید، بگذریم، به fulla  می‌رسیم. عروسکی که هم قیافه باربی است با این تفاوت که محجبه شده تا این بار دل و دین خانواده های معتقدتر را ببرد. البته این محصول هم نه راهکار مسئولان ما که تولید برخی از کشورهای همسایه است.

با توجه به تجربه ای که از مسئولان فرهنگی سراغ داریم، احتمالا مهم ترین راهکار آنها در آینده نه چندان دور، اعطای این عروسک جدید در مهدها و دارالقرآن ها با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باشد. آن زمان ۲۶ دستگاه فرهنگ‌ساز کشور ترویج حجاب را هم به دست به طور کامل به بدل باربی خواهند سپرد!

 


در روزهایی از سال نیروی انتظامی که متولی گشت های ارشاد است، برای ارشاد! هر چه بیشتر اقدام به دادن گل به زنان محجبه می کند، ما پیشنهاد می کنیم که این نیروی ارزشی بجای گل، عروسک های جدید و با حجاب اسلامی fulla  .را به هنجار پذیران جامعه بدهد

اینکه ایران و ایرانی مورد تهاجم فرهنگ غربی است، اینکه مسئولین فرهنگی ما دست بسته و تاتی و تاتی وار قدم برمی دارند، اینکه تولیدات فرهنگی ما تشریفاتی و حاشیه ای است، اینکه مسئولان ما تنها در خم اول شعار و شعارزدگی مانده‌اند و هزار اینکه دیگر نه جدید است و نه پایان پذیر؛ ولی راه‌حل چیست؟

تعداد نمایش ۱۷ بار

جهت عضویت در سایت ممتاز کلیک کنید

جهت عضویت در سایت ممتاز کلیک کنید

ارسال به کلوب ارسال به یاهو ارسال به گوگل ارسال به yahoo buzz ارسال به فرند فید


ایران -موبایل-کامپیوتر-آموزشی-فرهنگی-تفریحی-سرگرمی-فال
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ