کاندیداها در کنار گوشزد کردن ضعف‌ها، نقاط قوت را نادیده نگیرند

۱۶خردادماه،

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداها باید برای دستیابی به اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کوتاه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: فرمایشات ایشان جامع و گویا بود و جای ابهام برای کسی باقی نمی‌گذارد. ایشان از کاندیداها خواستند تا نقدشان منصفانه باشد و البته باب نقد هم بسته نشود.

وی افزود: اگر کاندیداها بعضی سیاست‌های دولت را نقد می‌کنند این نقد باید با نگاه به کارهای مثبت و منفی باشد. اگر ضعف‌ها را گوشزد کنند نقاط قوت را هم نباید نادیده بگیرند. به هر حال در سال‌های قبل ریل‌گذاری در همه زمینه‌ها انجام شده است و هر کدام از این هشت نفر که قطار نظام اجرایی کشور را بخواهند حرکت دهند باید برای دستیابی به اهداف و حل مشکلات اقتصادی از جمله تحریم و تورم کوتاه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه را بر اساس برنامه‌هایشان انتخاب کنند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس تاکید کرد: آغاز دوره ریاست‌جمهوری تازه به این معنا نیست که فرد می‌خواهد کار را از صفر آغاز کند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: مردم کارهایی که در قبل و حال انجام می‌شود را با هم مقایسه می‌کنند اما نباید خدای ناخواسته برای جلب رای و نظر مردم همه چیز را زیر سوال ببریم، بلکه باید منصفانه به مسائل نگاه کنیم و نقدمان هم از طرف مردم سیاه‌نمایی تلقی نشود.

وی با تاکید بر لزوم توجه کاندیداها به چارچوب قانونی و اختیارات رییس‌جمهور، تصریح کرد: آقایان اگر می‌خواهند وعده‌ای بدهند باید در همین راستا باشد و نقدشان هم به حل مشکلات فعلی به ویژه گرانی و تورم کمک کند. در واقع باید راهکارهایی بدهند که به طور مثال از ظرفیت فعلی می‌توان به روش بهتری استفاده کرد یا با راهکاری می‌توان به ساماندهی بازار و ثبات در بازار کمک کرد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کاندیداها باید دیدگا‌ه‌های نویی که می‌تواند راهگشا باشد به طور مثال در بخش صنعت، تولید و نقدینگی در گردش مطرح کنند و بهترین راهکار را برای حل مشکل با برنامه‌های خود تدوین کنند. در این صورت مردم هم می‌توانند قضاوت درستی داشته باشند و کاندیداها نیز در جهت جلب آرای عمومی به نتیجه خواهند رسید.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *