کانون با ۱۵۰ عنوان کتاب به فرانکفورت می‌رود

آمادگی برای حضور فعال در بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب جهان؛

حدود ۱۵۰ عنوان از کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شصت و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بزرگترین نمایشگاه کتاب در سطح جهان به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سالن کودک این نمایشگاه محلی است که حدود ۱۳۰۰ ناشر کودک و نوجوان از سراسر جهان به ارایه‌ی آثارشان در آن می‌پردازند و کانون نیز به عنوان یکی از ناشران پیشتاز این عرصه در سطح کشور حضوری فعال را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت آلمان به نمایش خواهد گذاشت.
بنابراین گزارش؛ این نمایشگاه طی روزهای ۱۹ تا ۲۳ مهر  برگزار می‌شود. کارشناسان امور بین‌الملل کانون با معرفی فعالیت‌های خود به این ناشران، تعداد قابل توجهی قرارهای کاری تنظیم کرده‌اند و طی این قرارها، تلاش خود را برای فروش حق تالیف و نشر کتاب‌ها (کپی رایت) به‌کار خواهند بست.
همچنین؛ نمایندگان کانون از آثار دیگر ناشران حوزه کودک نیز دیدن می‌کنند و به بررسی کتاب‌ها در این حوزه پرداخته و نسبت به انتخاب آثار شاخص و برگزیده‌ی جهان به منظور ارایه به کانون جهت ترجمه و چاپ این آثار اقدام خواهند کرد.
لازم به ذکر است؛ کانون در سال‌های متمادی شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب،  از این فرصت مغتنم بازاریابی کتاب بهره برده و توانسته است تعداد قابل توجهی حق تالیف و نشر کتاب‌هایش را  به ناشران اروپایی، آمریکایی و آسیایی بفروشد که در این زمینه از پیشتازان حوزه نشر ایران نیز به شمار می‌رود و فعالیت‌های بین‌المللی قابل توجهی را در حوزه کتاب کودک به انجام رسانده است.
بر اساس این گزارش؛ در غرفه‌ی کانون همچنین کاتالوگ جدیدی ویژه نمایشگاه فرانکفورت – به منظور معرفی کتاب‌های جدید کانون – ارایه می‌شود و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت امسال نام تعدادی از ناشران ایرانی نیز در میان ۷ هزار ناشر شرکت کننده این نمایشگاه از سراسر جهان به چشم می‌خورد.
همچنین؛ نمایشگاه کتاب فرانکفورت بزرگترین نمایشگاه کتاب در سطح جهان است که هر ساله میزبانی تعداد زیادی از ناشران سراسر جهان را بر عهده می‌گیرد.
گفتنی است؛ کشور نیوزیلند میهمان ویژه این دوره نمایشگاه است که چند صد عنوان از کتاب‌های ناشران بین‌المللی خود را به زبان‌های گوناگون و با موضوع‌های فرهنگی، تاریخی، سیاسی و… در غرفه میهمان ویژه این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد داد./ص


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ