کانون مربیان به فدراسیون هشدار داد/ کار به فیفا می‌کشد؟

کانون مربیان فوتبال ایران بعد از پاسخ نگرفتن از فدراسیون فوتبال برای دریافت کرسی خود در مجمع این فدراسیون، اعلام کرد در صورت ادامه این روند به فیفا شکایت خواهند کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، طبق اساسنامه فدراسیون نماینده کانون مربیان فوتبال ایران باید عضو مجمع باشد و به عنوان نماینده مربیان ایرانی در انتخابات شرکت کند اما در صورتی که این کانون به ثبت نرسیده باشد، سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید در انتخابات شرکت کند، اما با توجه به خارجی بودن سرمربی تیم (دراگان اسکوچیچ) حمید استیلی، سرمربی تیم ملی امید جای او را در مجمع گرفته است.

کانون مربیان در سال ۱۳۸۰ به ثبت رسیده، اما در هیچ یک از مجامع انتخاباتی فدراسیون نماینده این کانون شرکت نکرده است.

*درخواست کانون مربیان برای ارسال دعوت نامه از سوی فدراسیون

چند روز قبل دبیرکل کانون مربیان فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال مراتب اعتراض خود را نسبت به این موارد اعلام و ضمن درخواست ابطال فرم پیشنهادی نامزدهای انتخاباتی به دلیل عدم ارسال از سوی کانون مربیان در زمان مناسب اعلام داشته و از او درخواست کرده نسبت به انجام تشریفات قانونی و ارسال دعوت نامه به کانون مربیان جهت حضور در مجمع انتخاباتی ۲۵ اسفند وفق اساسنامه فدراسیون اقدام عاجل به عمل آورد اما با گذشت چندین روز از این اتفاق، فدراسیون فوتبال پاسخی به دبیرکل این کانون نداده است.

*پیگیری از طریق حراست وزارت ورزش و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال

در پی بی توجهی فدراسیون فوتبال به نامه کانون مربیان و عدم ارسال دعوت نامه و انجام تشریفات اداری برای حضور نماینده این کانون در مجمع فدراسیون فوتبال، اکنون دبیرکل کانون مربیان فوتبال تخلفات انجام شده را در قالبی نامه ای برای وزارت ورزش و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارسال کرده تا به این شکل این موضوع را قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال پیگیری کنند.

*تهدید به پیگیری تخلفات از طریق فیفا

در نامه ارسال شده به وزارت ورزش و کمیته اخلاق فدراسیون آمده است که در صورتی که این موضوع پیگیری و ترتیب اثر داده نشود، آن ها این موضوع را از طریق فیفا پیگیری خواهند که در صورت احراز، تبعات سنگین‌تری فدراسیون فوتبال از جمله ابطال انتخاب آتی خواهد داشت.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، انتخابات فدراسیون فوتبال ۲۵ اسفندماه سال جاری برگزار می شود اما هنوز صللاحیت داوطلبان انتخابات این فدراسیون اعلام نشده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *