کاهش ارزبری ۱۰۵ میلیون یورویی در سال

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 کاهش ارزبری 105 میلیون یورویی در سال

کاهش ارزبری ۱۰۵ میلیون یورویی در سال

ممتازنیوز: با اجرای پروژه های داخلی سازی تامین ورق های فولاد مورد نیاز در خطوط تولید ایران خودرو، کاهش ارزبری سالانه بیش از ۱۰۵ میلیون یورو حاصل شده است.

به گزارش ممتازنیوز، مهندس جواد نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این مطلب گفت: گروه صنعتی ایران خودرو با همکاری واحدهای مرتبط و زیرمجموعه از جمله ساپکو، شرکت فولاد مبارکه اصفهان و شرکت ورق خودرو چهارمحال بختیاری درحال اجرای پروژه‌هایی به منظور افزایش ضریب داخلی‌سازی ورق‌های فولادی است .
وی فضای کنونی کسب و کار و محدودیت های ارزی فعلی را پاشنه آشیل اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: در شرایط فعلی و محدودیت‌های موجود در تامین ارز تولید، مهم‌ترین ماموریت صنایع و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور، همت و تلاش در راستای کاهش وابستگی به منابع ارزی و جلوگیری از خروج این منابع با حفظ سطح تولید است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اجرای پروژه های مختلف داخلی سازی تامین قطعات مورد نیاز تولید در ایران خودرو را یکی از اقدامات ایران خودرو برای عبور از بحران کمبود ارز عنوان کرد و گفت: یکی از حوزه‌های مهم که پروژه‌های متعددی برای آن اجرا شده داخلی سازی ورق های فولادی است.
مهندس نجم الدین درخصوص افزایش میزان داخلی سازی تامین ورق های فولادی گفت: تامین ورق فولادی از منابع داخلی تاثیر مستقیمی در اقتصاد ملی داشته به طوری که میزان ارزبری آن در سال ۹۲ حدود ۶۲ درصد کاهش یافته و از ۱۷۰ میلیون به ۶۵ میلیون یورو رسیده است.
وی ادامه داد: با اجرای موفقیت آمیز پروژه داخلی سازی در سال های ۹۱ و ۹۲ میزان جذب ورق از منابع داخلی از ۵۸ درصد به ۸۴ درصد رسیده است. از مجموع فولاد مورد نیاز در این بازه زمانی ۳۴۱ هزار و ۴۴۳ تن از منابع داخلی تامین شده و بخش کمی از آن یعنی ۶۵ هزار و ۲۱۱ هزار تن از منابع خارجی تامین شده است.
مهندس نجم الدین خاطرنشان کرد: میزان ورق مورد نیاز گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری ۴۰۶ هزار و ۶۵۵ تن پیش بینی شده است که بخش اصلی آن از طریق منابع داخلی تامین خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار امیدواری کرد:‌ با تداوم اجرای پروژه داخلی سازی، تا پایان سال در تامین ورق های فولادی مورد نیاز تولید به خودکفایی کامل برسیم.
وی،‌ تقویت فرآیند های تحقیق، توسعه، ارتقای سطح تکنولوژی و کیفیت محصول و افزایش توان رقابتی و فرصت های صادراتی را از نتایج پروژه های داخلی سازی دانست و اظهار داشت: علاوه بر آن بهره گیری از منابع داخلی، رونق فضای کسب و کار در اقتصاد کشور، بی اثر کردن تحریم ها و تقویت پول ملی را در پی خواهد داشت.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *