کاهش تلفات حوادث رانندگی در پنج ماهه امسال

کاهش تلفات حوادث رانندگی در پنج ماهه امسال

عصر خودرو : طی پنج ماهه نخست سال جاری هشت هزار و ۵۴۰ نفر جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات حوادث رانندگی نه هزار و ۴۴ نفر بود، ۵٫۶ درصد کاهش یافته‌است.

از کل فوت شدگان حوادث رانندگی پنج ماهه امسال، شش هزار و ۷۱۷ نفر مرد و یکهزار و ۸۲۳ نفر زن بودند. همچنین در این مدت پنج هزار و ۱۷۶ مورد از تصادفات فوتی در مسیرهای برون‌شهری، دو هزار و ۴۷۵ مورد در مسیرهای درون‌شهری، ۸۳۹ مورد در جاده‌های روستایی و ۵۰ مورد در مسیرهای معلوم گزارش شده‌است.
در پنج ماهه نخست امسال به ترتیب استان‌های تهران با ۶۸۷ فوتی، خراسان رضوی با ۶۵۱ فوتی و فارس با ۶۳۸ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۶۳ فوتی،‌کهگیلویه و بویراحمد با ۶۵ فوتی و خراسان جنوبی با ۸۷ فوتی کمترین تلفاتت ناشی از حوادث رانندگی را به خود اختصاص می دهند.
این گزارش می افزاید: در پنج ماهه امسال به ترتیب ماه‌های تیر با یکهزار و ۹۳۳، مرداد با یکهزار و ۸۲۱ و خرداد با یکهزار و ۷۰۹ نفر بیشترین و ماه‌های اردیبهشت و فروردین با یکهزار و ۵۳۸ و یکهزار و ۵۳۹ نفر کمترین تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.
در مرداد امسال نیز یکهزار و ۸۲۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹٫۹ درصد کاهش یافته‌است.
بر اساس این گزارش یکهزار و۴۸۱ نفر از تلفات حوادث رانندگی مرداد ماهه امسال مرد و ۳۴۰ نفر زن بودند.

دوشنبه ۱۰ مهر   ۱۳:۵۳


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *