کاهش درآمد بانک‌های آمریکا

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

بینا:درآمد ثابت ۵ بانک آمریکایی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ به ۱۵.۱ میلیارد دلار کاهش یافت که کمترین رقم درآمد ثابت سه ماهه این بانک ها از زمان بحران ۲۰۰۸ تاکنون است.

به گزارش ممتاز به نقل از فایننشال تایمز، گزارش های بانک های آمریکایی در زمینه درآمد تجاری ثابت، نشان می دهد که این بانک ها امسال، بدترین آغاز را از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ تجربه کرده اند. این آمارها سوالات تازهی را در مورد اینکه آیا میزان سوددهی وال استریت به سطح قبل از این بحران باز خواهند گشت یا نه، مطرح کرده است.
بانک های سیتی گروپ، جی پی مورگان چیس، بانک آمریکا، گلدمن ساکس و مورگان استنلی، ۱۵٫۱ میلیارد دلار درآمد تجاری ثابت گزارش کرده اند. این ضعیف ترین گزارش درآمد ثابت سه ماهه ابتدایی سال از سال ۲۰۰۸ تاکنون است.
در همین حال، مشتریان این بانک ها رغبت چندانی نسبت به انجام فعالیت های تجاری در بازارهای غیرشفاف نشان نداده اند.
درآمد ثابت، که در قالب آن بانک ها، مشتقات، نرخ های بهره، اوراق قرضه، کالا و ارز خرید و فروش می کنند، همچنان بخش بسیار مهمی از فعالیت های این بانک ها را تشکیل می دهد و بیش از ۱۷ درصد درآمدهای آنها را به خود اختصاص می دهد. رقم درآمد ثابت این ۵ بانک آمریکایی پس از رشد ۲۸ درصدی در سال ۲۰۰۹، هر سال به طور مداوم در حال کاهش بوده است.
آمارهای ضعیف میزان درآمد ثابت بانک های آمریکایی در حالی است که بانک های بارکلیز و داچ بانک، دو بانک مهم اروپایی فعال در زمینه فعالیت های تجاری نیز خود را برای انتشار یافتن گزارش درآمد ثابت سه ماهه ابتدای سال آماده می کنند. بعضی تحلیلگران پیش بینی می کنند که آمارهای مربوط به درآمد ثابت این دو بانک اروپایی حتی بدتر از بانک های آمریکایی باشد.
۴ بانک اصلی آمریکایی امیدوارند که میزان رشد ارزش سهامشان از رقبای اروپایی شان پیشی بگیرد. گای موسزکوسکی، تحلیلگر موسسه اتانوموس ریسرچ گفت: «من معتقدم موسسات مالی اروپایی همچنان وضعیت نامناسب خود را ادامه خواهند داد.»


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ