کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی صنوف/ متخلفان پلمب می‌شوند

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از صنوف به کمتر از ۴۰ درصد و تشدید بازرسی‌ها خبر داد.

کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی صنوف/ متخلفان پلمب می‌شوند

به گزارش ممتاز نیوز، در این اطلاعیه آمده که با توجه به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از صنوف (از جمله نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، فست‌فودها و …) به کمتر از ۴۰ درصد، همچنان رعایت مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در ارتباط با تزریق سه دوز واکسن کرونا، ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه “ایران من” به نشانی https://asnaf.moi.ir، اخذ و نصب QR Code (در محل قابل رویت برای همگان) و نیز رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و ماسک الزامی است.

همچنین مقرر شده بازرسان اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی نسبت به تشدید بازرسی و نظارت فعالانه در اجرای مصوبه مذکور اقدام کنند. بر این اساس در صورت مشاهده تخلف، در مرحله اول با صدور اخطار کتبی و در مرحله دوم واحد صنفی به مدت یک ماه پلمب خواهد شد.

با توجه به اظهارات قبلی مسئولان به نظر می‌رسد دیگر بحث تعطیلی واحدهای صنفی در موج‌های کرونایی مطرح نیست. بهمن ماه سال قبل هم  دبیر کل اتاق اصناف ایران از تمرکز بر فرهنگسازی برای واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌ها خبر داده و گفته بود که با توجه به دستورالعمل مدیریت هوشمند کرونا، دیگر بحث تعطیلی مشاغل در پیک‌های کرونا مطرح نیست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *