کاهش فروش خودرو نو در اروپا

۲۹م اسفند ،

کاهش فروش خودرو نو در اروپا

انجمن خودروسازان اروپایی اعلام کرد که کاهش فروش خودرو نو همچنان در سطح کشورهای اروپایی ادامه دارد.

به نقل از ایرنا، کشورهای اروپایی با فروش کمتر از ۸۰۰ هزار دستگاه خودروی نو در جریان ماه فوریه ۲۰۱۳، کمترین فروش را به ثبت رسانده اند.

براین اساس، فروش خودروهای نو ظرف یکسال منتهی به ماه فوریه در سطح کشورهای اروپایی نیز شاهد ۱۰٫۵ درصد کاهش بوده است.
بنابر اعلام انجمن خودروسازان اروپایی، انگلیس تنها کشوراروپایی است که در جریان ماه فوریه از افزایش فروش خودروی نو برخوردار بوده و بقیه کشورهای اروپایی با کاهش فروش خودرو در این ماه مواجه بوده اند.
این درحالی است که فرانسه نیز به عنوان یک کشور صنعتی اروپایی از ماهها پیش با کاهش نگران کننده فروش خودروهای نو به ویژه ساخت داخل مواجه بوده است.
این روند به گونه ای بوده که در آخرین گزارش مربوط به میزان فروش محصولات تولیدی پژو – سیتروئن فرانسه، از یک کاهش ۱۵٫۵ درصدی این کشور ظرف ماههای اخیر بحث به میان آمده است.
در شرایطی که اثرات و پیامدهای بد ناشی از بحران اقتصادی سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی دامنگیر حوزه یورو نیز همچنان خود را بر بعضی از شاخص های اقتصادی کشورهای عضو اروپایی نشان می دهد.
به اعتقاد بعضی از کارشناسان، بالا رفتن هزینه های روزمره زندگی و پایین افتادن نسبی قدرت خرید و امکان هزینه کرد شهروندان اروپایی طی سالیان اخیر نیز در عدم استقبال آنان برای خرید خودروهای نو به سهم خود تاثیرگذار بوده است.

سه شنبه ۲۹ اسفند   ۱۴:۵۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *