کاهش هزینه های جاری شهرداری تهران

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/معاون مالی و اداری شهرداری تهران با اشاره به سهم ۱۱ درصدی هزینه های جاری در بودجه کل شهرداری گفت: شهرداری تهران روند کاهشی هزینه های جاری را در بودجه سالانه خود ادامه داده و در سال جاری نیز با مصوبات شورای شهر و تدبیر شهردار تهران، به طور محسوسی از هزینه های جاری کاسته شده است.

به گزارش ممتاز : حسین محمد پورزرندی با اشاره به سهم بالای هزینه های جاری در بودجه سال های قبل شهرداری تهران اظهارداشت: در سال های قبل از ۸۵، بیش از ۵۰ در صد از بودجه یکهزار میلیارد تومانی شهرداری به بخش هزینه های جاری و نگهداشت تلعق داشت.وی افزود: برای بودجه سال ۹۲ با بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان ، تنها ۱۱۰۰ میلیارد تومان بودجه جاری در نظر گرفته شده که کمتر از ۱۱ درصد است و این امر نشان از سهم بالای هزینه های عمرانی در بودجه شهرداری دارد.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران به تاکیدات شهردار تهران به کاهش هزینه های جاری و جلوگیری از هزینه های غیر ضرور در شهر اشاره و تاکید کرد: بررسی عملکرد بودجه این سازمان در سال های اخیر بیانگر روند کاهشی هزینه های جاری در شهر بوده است.

به گفته پورزرندی ، کاهش هزینه های جاری در هرداری تهران در شرایطی رخ می دهد که افزایش سطح عمومی قیمت ها در سال های اخیر، انتظار افزایش هزینه های جاری در شهرداری را ایجاد کرده اما با مدیریت منابع مالی شهر، هزینه های جاری سهم کمی در بودجه شهرداری دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه مدیریت هزینه باید در آمار و ارقام خود را نشان دهد، هزینه نگهداشت شهر تهران در بودجه سال ۹۲ را بالغ بر یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دانست که کمتر از ۱۷ درصد در کل بودجه است.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.