کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو

۰۶م اسفند ،

کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کارگروه مشترک دولت و مجلس برائ تدوین شیوه نامه تازه قیمت‌گذاری خودرو، گفت: با نهایی شدن این دستورالعمل، قیمت مصوب خودروها ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از فارس، رمضانعلی سبحانی‌فراظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس با معاون تولید وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت در مورد قیمت‌گذاری خودروها برگزار شد و در این جلسه بر لزوم بازنگری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو و کاهش قیمت‌ها تأکید شد.

وی ادامه داد: این جلسه پیرو جلسه قبلی مجلس با وزیر صنعت و خودروسازان برائ بازنگری در شیوه قیمت‌گذاری خودرو برگزار شد و در آن، هزینه‌های تولید خودرو، آنالیز قیمتی و شیوه‌های هزینه‌ای تولید‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفت.

سبحانی‌فر با بیان اینکه در جلسه امروز میزان ارز‌بری خودروها مطرح و بررسی شد، گفت: قرار شد دستورالعمل و کلیات قیمت‌گذاری خودرو توسط کارگروه مشترک مجلس و دولت طی یکی دو جلسه آینده این کارگروه تدوین و نهایی شود.

وی با بیان اینکه پس از تدوین این دستورالعمل، قیمت همه خودروها براساس این چارچوب تعیین خواهد شد، گفت: در این صورت، قیمت مصوب خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد تعدیل می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع همچنین از دستورالعمل سازمان حمایت در مورد اعمال قیمت‌های مصوب قبلی برائ قراردادهای خرید خودرو با تاریخ قبل از ۱۸ آذرماه خبر داد و گفت: قراردادهایی کە تاریخ آنها پیش از این زمان باشد، مشمول قیمت‌گذاری قبلی خواهند شد.

یکشنبه ۶ اسفند   ۱۶:۴۱

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ