کاهش ۷.۴درصدی ضریب نفوذ اعلامی اینترنت کشور

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

طبق آخرین آمار انتشار یافته ضریب نفوذ اینترنت در شش ماه اول سال ۹۲ حدود ۵۴٫۱۸ درصد بوده است که این رقم نسبت به سال قبل کاهشی ۷٫۴ درصدی را نشان می‌دهد.
 
بحث بر سر واقعی‌ بودن آمارهایی که در زمینه‌ی اینترنت مطرح می‌شود موضوعی است که سال‌های قبل سبب تناقض در آمارهای مرکز آمار و آمارهای وزارت ارتباطات شد و این تردید را ایجاد کرد که حتی اگر آمارهای وزارت ارتباطات با واقعیت جامعه انطباق چندانی ندارد.
 
حال چند ماه پس از روی کارآمدن دولت تازه، آمارهای شش ماهه اول سال گویای آن است که در سال جاری ضریب نفوذ اینترنت نسبت به سال قبل ۷٫۴ درصد کاهش داشته است که براساس این مساله به نظر می‌رسد آمارها در این حوزه به سمت واقعی‌ شدن می‌رود. هم‌چنین در آمارهای تازه علاوه بر ضریب نفوذ اینترنت به ارائه‌ی آماری از تعداد کاربران و تعداد مشترکین پرداخته شده و میان این دو مفهوم تفکیک شده است.
 
براین اساس در شش ماه اول سال جاری ۴۰ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۷۴۰ نفر کاربر اینترنت بوده‌اند و ۲۶ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۹۴۸ نفر نیز مشترک اینترنت بوده‌اند.
 
هم‌چنین این آمارها جمعیت کشور را هم ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر اعلام کرده‌اند که براساس آن می‌توان گفت ۳۵٫۴۹ درصد از مردم کشور مشترک اینترنت به‌شمار می‌روند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ