کاهش ۲٫۲ میلیاردی بدهی‌های خارجی ایران

۱۴ام بهمن ،

بینا- واحد اطلاعات اکونومیست در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد که در سال جاری بدهی‌های خارجی ایران کاهش دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری خواهد داشت.
به گزارش بینا ، واحد اطلاعات اکونومیست در گزارش ماه ژانویه ۲۰۲۲ خود بدهی‌های خارجی ایران در سال قبل را ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار(۲٫۷ درصد تولید ناخالص داخلی) برآورد و پیش‌بینی کرد که این میزان با دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کاهش در سال جاری به ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برسد که ۱٫۴ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد بود.
براساس گزارش ایسنا، اکونومیست انتظار دارد طی سال‌های آینده بدهی‌های خارجی ایران روند نزولی خود را ادامه دهد به‌طوری که طی سال بدهی هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری برای کشور به ثبت خواهد رسید و در سال ۹۳ نیز رقم هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای این شاخص پیش‌بینی شده است که به ترتیب ۱٫۶ و ۱٫۴ درصد تولید ناخالص داخلی خواهند بود.
در سال بدهی‌های خارجی ایران اندکی افزایش داشته و به هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خواهد رسید و این در حالی است که در سال ۱۳۹۵ این بدهی با تداوم روند صعودی برابر با هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار خواهد بود.
برای بدهی‌های خارجی ایران در سال ۱۳۹۶ رقم ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ثبت شده است.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ