کاهش ۳۶درصدی تولید در ۶ماهه اول

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

ممتازنیوز: تولید انواع خودرو در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶٫۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش ممتازنیوز، در ۶ ماهه اول امسال ۲۹۱ هزار و ۶۳۸ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به ۶ ماهه اول ۹۱ کاهش ۳۶٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.
در این مدت ۲۴۷ هزار و ۳۱۵ دستگاه سواری در کشور تولید شد که نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته با کاهش ۳۷٫۶ درصدی همراه بوده است.
همچنین تولید وانت در این مدت با کاهش ۲۱٫۸ درصدی نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته، به ۴۰ هزار و ۶۲۹ درصد رسید.
در این مدت، تنها ۲۵ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس در کشور تولید شد که افت ۷۸٫۸ درصدی را نسبت به نیمه اول سال گذشته نشان می‌دهد.
تولید اتوبوس نیز در ۶ ماهه اول امسال ۱۸۴ دستگاه بود که با افت ۶۵٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.
میزان تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در این مدت ۲۹۱ هزار و ۶۳۸ دستگاه بود که نسبت به نیمه اول سال قبل ۳۶٫۵ درصد کاهش داشته است.

رشد ۱۹ درصدی تولید شهریور
به گزارش فارس، در شهریور امسال، ۶۴ هزار و ۳۱۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به شهریور ۹۱ افزایش ۱۹٫۶ درصدی را تجربه کرده است.
در این ماه، تولید سواری در کشور به ۵۴ هزار و ۵۲۶ دستگاه رسید که نسبت به شهریور ۹۱ معادل ۱۷٫۷ درصد رشد داشته است.
در ۶ ماهه اول امسال، جمع تولید خودروی سواری در ایران‌ خودرو به ۱۰۸ هزار و ۲۵۸ دستگاه رسید که نسبت به تولیدات ۶ ماهه اول سال ۹۱ کاهش ۴۱٫۵ درصدی را به همراه داشته است.
تولید سواری توسط ایران خودرو در شهریور‌ امسال نیز ۳۰ هزار و ۴۲۷ دستگاه بود که رشد ۸۶٫۹ درصدی را نسبت به شهریور سال قبل نشان می‌دهد.
در ۶ ماهه اول امسال، ۳۰ هزار و ۷۶۲ دستگاه سواری توسط شرکت پارس‌ خودرو تولید شد که با کاهش ۶۳٫۵ درصدی نسبت به ۶ ماهه اول سال قبل همراه بوده است.
تولید سواری در شرکت پارس خودرو در شهریور امسال نیز ۵ هزار و ۱۵۳ دستگاه بود که افت ۵۰٫۷ درصدی را نسبت به شهریور ۹۱ نشان می‌دهد.
در مورد تولید سواری توسط گروه سایپا نیز باید به عدد ۹۳ هزار و ۲۸۲ درصد در ۶ ماهه اول امسال اشاره کرد که کاهش ۷٫۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
تولید سواری توسط سایپا در شهریور امسال نیز ۱۶ هزار و ۳۸۰ دستگاه بود که رشد ۲۰٫۲ درصدی را نسبت به شهریور ۹۱ نشان می دهد.
در ۶ ماهه اول امسال، تولید سواری توسط گروه بهمن با افت ۷۱٫۲ درصدی به ۲۲۴ دستگاه رسید و شرکت کرمان ‌موتور نیز در این مدت هیچ تولیدی نداشته است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *