کاهش ۵۰درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌ها

محیط زیست > منابع‌طبیعی– درحالی‌که طی هفته‌های اخیر خبرهای متعددی مبنی بر آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی منتشر شده است، اما فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور از کاهش ۵۰درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌های ایران در نیمه اول سال‌جاری نسبت به سال قبل خبر می‌دهد.

سرهنگ قاسم سبزعلی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در شش ماهه نخست سال گذشته ۸۵۳فقره آتش‌سوزی در۱۱هزار و ۸۹۰هکتار از جنگل‌های کشور رخ داد درحالی‌که از ابتدای امسال تاکنون ۶۳۷فقره در چهار هزار و ۶۱۶هکتار عرصه‌های جنگلی کشور رخ داده است. وی اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون آتش‌سوزی در جنگل‌های طبیعی ۵۵درصد، جنگل‌های دست کاشت ۵۰درصد، مراتع ۶۸درصد و مراتع مشجر ۲۵درصد کاهش یافت.

وی مهم‌ترین رکن صیانت از منابع طبیعی را بهره‌گیری از نیروهای مردمی دانست و افزود: این کاهش سطح حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور در سایه افزایش مشارکت مردم، بهره‌گیری از همکاری دهیاران و سازمان‌های مردم نهاد در حفاظت از منابع ملی میسر شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: مردم استان‌های کرمانشاه، گلستان و اصفهان در قالب گروه‌های امدادی، تغذیه و اطفای حریق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور کمک می‌کنند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ