کاهش ۶/۶ درصدی تصادفات سال ۹۱/ مرگ ۱۵ هزار شهروند در ۹ماه

۱۴ام بهمن ،
ممتاز نیوز : سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۱۵ هزار و ۳۸۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تلفات حوادث رانندگی ۱۶ هزار و ۴۶۰ نفر بود با کاهش ۶٫۶ درصدی مواجه بوده‌است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۴۷ مرد و سه هزار و ۳۳۴ زن در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که بیشترین تلفات این حوادث به ترتیب در استان‌های تهران با یکهزار و ۲۱۲، فارس با یکهزار و ۱۷۶ و خراسان رضوی با یکهزار و ۱۲۲ فوتی و کمترین آن در استان‌های ایلام با ۱۱۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳۱ و خراسان جنوبی با ۱۷۱ فوتی ثبت شده‌است.

براساس این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی نه ماهه امسال نه هزار و ۴۸۵ نفر در مسیرهای برون‌شهری،‌ چهار هزار و ۳۰۹ نفر در مسیرهای دورن‌شهری، یکهزار و ۵۰۸ نفر در جاده‌های روستایی و ۷۹ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باخته‌اند.

همچنین در نه ماهه امسال ۲۵۳ هزار و ۶۸۷ نفر(۱۸۴ هزار و ۴۱۶ مرد و ۶۹ هزار و ۲۷۱ زن) در حوادث رانندگی مصدوم شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶٫۶ درصد بیشتر شده‌است؛ بر اساس آمارهای موجود تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به این سازمان طی نه ماهه امسال در تمامی استان‌ها به جز خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، هرمزگان و یزد  با افزایش مواجه بوده‌است.

کاهش ۱۴ درصدی فوتی های حوادث رانندگی آذرماه

همچنین این گزارش می افزاید: در آذر امسال یکهزار و ۲۵۵ نفر ( ۹۷۳ مرد و ۲۸۲ زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴٫۳ درصد کمتر شده‌است.

تعداد مصدومین حوادث رانندگی آذر امسال که به پزشکی قانونی مراجعه کردند، با ۵٫۹ درصد افزایش از ۲۱ هزار و ۶۴۷ نفر در نه ماهه سال قبل به ۲۲ هزار و ۹۲۰ نفر در نه ماهه امسال رسیده‌است.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *