کاهش ۷ درصدی تلفات حوادث جاده‌ای در نوروز امسال

۷فروردین ۱۳،

کاهش ۷ درصدی تلفات حوادث جاده‌ای در نوروز امسال

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از کاهش هفت درصدی تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تاکنون در کشور خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از فارس، سردار احمدرضا رادان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید خود از گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش ۹ درصدی وقوع سرقت از ابتدای سال‌جاری تاکنون در کشور اظهار کرد: نیروی انتظامی با همکاری مردم تلاش ویژه‌ای برائ اطمینان خاطر اشخاص در انجام سفرها انجام داده است.

وی ادامه داد: جمع‌بندی وقوع سرقت‌ها به سبب اینکه مردم هنوز در مسافرت می باشند قطعی نیست اما نسبت به سال قبل کاهش داریم و این امر نویدبخش اثرگذاری اقدام‌های مردم و پلیس در بحث امنیت است.

*کاهش ۷ درصدی تلفات حوادث جاده‌ای

رادان با قدردانی از مردم در رعایت قوانین راهنمایی رانندگی، از کاهش هفت درصدی تلفات حوادث ناشی از رانندگی در کشور خبر داد و افزود: بیش از ۹۵ درصد مردم قانون را رعایت می‌کنند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ۱۷ درصد تصادفات فوتی در ایام تعطیل را ناشی از انحراف به چپ خودروها دانست و تصریح کرد: ۹۴ نفر به سبب انحراف به چپ و تجاوز به چپ کشته شدند.

وی ۳۸ درصد تصادفات را واژگونی خودروها اعلام کرد و گفت: تعداد ۱۰۷ نفر در بحث واژگونی خودروها جان خود را از دست دادند و بیش از یک‌هزار نفر راهی بیمارستان شدند.

رادان انحراف به چپ و خستگی و خواب آلودگی را دو موضوع اصلی در تصادفات رانندگی برشمرد و خاطرنشان کرد: انحراف به چپ ناشی از شتاب و سرعت خودروها است ضمن اینکه عدم استراحت کافی رانندگان سبب واژگونی خودروها می‌شود.

*برخورد با اراذل و اوباش در سال ۹۲

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه بر برخورد با اراذل و اوباش در سال ۹۲ تاکید کرد و یادآور شد: پلیس اجازه گردنکشی به اراذل و اوباش را نمی‌دهد.

*مازندران و خراسان دارای بیشترین حجم ترافیکی در کشور

وی همچنین مسیرهای چالوس، قزوین، کرج، قم، اصفهان و شیراز را از پر ترافیک‌ترین جاده‌های کشور خواند و اظهار کرد: بیشترین حجم ترافیکی مربوط به استان‌های مازندران و خراسان رضوی است.

*امنیت مرزها در تولید امنیت اثرگذار است

رادان با بیان اینکه سال قبل از سال‌های بسیار خوب در بحث مرزها بود، تصریح کرد: با توجه به فشارهایی که از خارج برائ ناامن کردن عمق کشور از خارج از مرزها اعمال می‌شد اما سال قبل یکی از سال‌های خوب در موضوع امنیت مرز را تجربه کردیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار امیدواری کرد با حمایت دولت و مجلس در بحث انسداد مرزها در امر تولید امنیت و مبارزه با قاچاق اقدام‌های مناسبی در سال ۹۲ انجام شود و  گفت: تولید امنیت می‌تواند به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کمک کند.

*مشکلی در بحث امنیت انتخابات نداریم

رادان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خرداد ماه سال جاری، بیان کرد: پلیس انجام انتخاباتی امن و آرام در سایه امنیت با همکاری مردم را دنبال می‌کند و با اطمینان خاطر می‌گوییم هیچ مشکلی در امنیت انتخابات نداریم.

چهارشنبه ۷ فروردین   ۱۵:۱۵

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ