کتابخانه صبا”ی شبکه یک فردا به کرمان می رسد

۲۰ آبان ،

کاروان “کتابخانه صبا” که برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم کشور مسافرتی ۱۷ روزه را آغاز کرده، فردا در ادامه این مسافرت به شهر کرمان می‌رسد.

به گزارش تفسیری باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما؛ شیرین صمدی مجری برنامه “صبح بخیر ایران” که در این برنامه اجرای آیتم فراخوان “کتابخانه صبا” را به عهده داشته و همسفر کاروان “کتابخانه صبا” از تهران به شهرهای قم، کاشان، اصفهان، یزد و رفسنجان بوده و این کاروان را تا پایان مسافرت ۱۷ روزه اش به جزیره تنب بزرگ و افتتاح “کتابخانه صبا” در این جزیره در روز ۲۴ آبان- روز ملی کتابخوانی- همراهی خواهد کرد.
وی  در این باره گفت: این مسافرت ۸ آبان ماه جاری با بدرقه مهدی فرجی، مدیر شبکه یک، از مقابل درب جام جم سازمان صداوسیما آغاز شد و در طول مسافرت در هر شهر از شهرهایی که ذکر شد دو روز توقف کرد تا مردم این مناطق با اهداء کتابهای خود به این طرح ملی بپیوندند.
صمدی افزود: علاوه بر پخش زنده این برنامه در برنامه “صبح بخیر ایران”که هر روز ساعت ۷:۳۰ بامداد از شبکه  یک پخش می گردد، در طول روز نیز مخاطبان شبکه ملی در مقاطع مختلف وقتی شاهد استقبال مردمی از این حرکت فرهنگی شبکه یک می باشند.
صمدی درباره نحوه استقبال و برخورد مردم با این حرکت افزود:طرح “کتابخانه صبا” برای اولین بار در حوزه کتاب و کتابخوانی” با این وسعت اجرا شده و گروه اجتماعی شبکه یک با این اقدام حرکتی را رقم زد که بیش از جلوه ظاهری آن، مسافرت چندصد کیلومتری کتابها برای رسیدن به دست علاقمندان مطالعه در دورترین نقاط میهن اسلامی، پیام اهدا اندیشه و محبت و دوستی مردم سرزمینمان به یکدیگر در یک عرصه فرهنگی یعنی کتاب و کتابخوانی را اهمیت بخشیده است.
وی با بیان این مطلب که تیم برنامه پیش بینی این حد از استقبال مردمی را نداشت، تصریح کرد: کار با این باور آغاز شد که حتی اگر یک کتاب اهدا شود و فقط یک نفر” از علاقمندان مطالعه به یک کتاب برسد، برد با رسانه است.
مجری “کتابخانه صبا” با آرزوی متوقف نشدن این حرکت فرهنگی درخشان اظهار داشت: همین که در روزهای اول پخش فراخوان کاروان “کتابخانه صبا” پنجشنبه و جمعه” این هفته در رفسنجان استقرار می یابد و پس از آن مسافرت “یار مهربان” به سمت کرمان ادامه می یابد تا روز ۲۴ آبان همزمان با روز کتابخوانی در جزیره تنب بزرگ به سر منزل برسد.
گفتنی است؛”کتابخانه صبا” آیتمی از برنامه “صبح بخیر ایران” کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما به تهیه کنندگی داریوش ربیعی است که از ۱۵ تیرماه جاری در فواصل این برنامه هر روز از ساعت ۶ تا ۹ صبح  از شبکه یک سیما پخش می گردد./ص


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *