کراس اوور جگوار؟!

گردآوری توسط مجله خودرو ممتاز نیوز

تصورتان از شاسی بلند جگوار چیست؟ آیا واقعاً شاسی بلند است؟در پاسخ باید بگوییم خیر چون جگوار XQ در حال آزمایش دیده شده و یک تصویر از آن گرفته شده است که بحث و جدل‌های تازه ای به راه انداخته است.

Jaguar XQ mule spy photo

Jaguar XQ mule spy photo

یک کراس اوور.از اواخر سال ۲۰۱۰ که خبر های شاسی بلند جگوار به خارج آمد همه منتظر نشستند تا بینند این خودروساز انگلیسی چه خواهد کرد.یک تصویر از این کراس اوور در حال آزمایش گرفته شده است که بسیار گویا است،و می‌توان فهمید این کراس اوور همان جگوار XF است که ارتفاع آن بلند شده است.اما برای تصمیم گیری نهایی باید تا رونمایی نسخه کانسپت این کراس اوور در نمایشگاه IAA باشیم.

این خودرو که فعلا نام قطعی ندارد و ممکن است XQ یا Q-type نام بگیرد از پلت فرم کوچک XS استفاده می‌کند.شایعه است که این کراس اوور سال ۲۰۱۵ از خط تولید خارج خواهد شد.برای این خودرو چهار موتور در نظر گرفته شده است.از دو موتور دیزلی آغاز می‌کنیم،یک موتور ۲٫۲ لیتری ۴ سیلندر با ۱۶۳ اسب بخار قدرت و یک موتور V6 3 لیتری قوی‌تر که می‌تواند ۲۴۰ اسب بخار توان تولید کند.اما موتور های بنزینی،موتور ۲ لیتری توربو با ۲۴۰ اسب بخار قدرت و در نهایت قوی‌ترین موتور از V6 است که ۳ لیتر حجم دارد و می‌تواند ۳۴۰ اسب نیرو تولید کند البته با کمک یک سوپر شارژر.

۰۷

شهریور


سید علیرضا سیادتی، مترجم خبرها و اتفاقهای خودرو در پایگاه اینترنتی پدال


مجله پدال
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *