کرباسچی: خاتمی به من گفت “ما که رأی نمی آوریم

۱۲ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

دبیرکل کارگزاران، در گفت و گویی به بیان خاطرات انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶ پرداخته و گفته است در آن سال ، کاندیدای اصلی شان ، مرحوم دکتر حسن حبیبی بود زیرا می خواستند راه و روش آیت الله هاشمی ادامه یابد.

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ، در گفت و گویی به بیان خاطرات انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶ پرداخته و گفته است در آن سال ، کاندیدای اصلی شان ، مرحوم دکتر حسن حبیبی بود زیرا می خواستند راه و روش آیت الله هاشمی ادامه یابد.

کرباسچی با “مهرنامه” گفت و گو کرده ، با اشاره به این که با کاندیداتوری سیدمحمد خاتمی از سوی جناح “چپ” ، دکتر حبیبی کناره گیری کرد تا آرای این جریان در برابر ناطق نوری و محمدی ری شهری نشکند ، به نکته ای اشاره کرده است که خالی از تأمل نیست:

«من از ابتدا به آقای خاتمی این اشکال را داشتم که ایشان در کار اجرایی و ریاست جمهوری اش هیچ استراتژی درازمدتی تدوین نکرده بود لذا من در اولین جلسه به ایشان گفتم: چه برنامه ای دارید؟

ایشان گفت: ما اصلاً رای نمی آوریم که بخواهیم برنامه ای داشته باشیم. هدفمان این است که چند میلیون به ما رای بدهند و با همین چند میلیون بتوانیم روزنامه و تشکیلاتی راه بیندازیم تا حرف هایمان را بزنیم.»

کرباسچی می افزاید: «در واقع آقای خاتمی با ایده پیروزی در انتخابات حاضر نشد. یک سونامی و تحولاتی اتفاق افتاد که بیشترش ناشی از تحولات داخلی جامعه بود، نه ناشی از تبلیغاتی که همفکران آقای خاتمی انجام دادند. من هیچ وقت دربارهٔ آقای خاتمی بحث شخصی نداشته ام بلکه اشکال اساسی که همواره به ایشان به عنوان چهره شاخص اصلاح طلبان داشتم این بود که یک استراتژی و برنامه کاری درازمدت برای مجموعه نیروها و این تفکر در نظر گرفته نشده است و مشخص نشده که این حرکت باید از کجا آغاز بشود و به کجا ختم بشود و اصلاً معلوم نیست اگر به جیزی برسیم فکر می کنیم پیروز شده ایم و به چیزی نرسیم فکر می کنیم شکست خورده ایم.

الان ما شرایطی داریم که وقتی رای می آوریم می گوییم پیروز شدیم و وقتی هم که می بازیم می گوییم ما باز هم پیروز هستیم چون طرف مقابل به طور مثالً از امکانات وسیع برخوردار بوده و … اشکال ما به آقای خاتمی از این منظر بود ولی خب به محض اینکه بحث ایشان مطرح شد آقای حبیبی بسیار اخلاقی و با مناعت طبع حاضر به رقابت با آقای خاتمی نشد.»

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *