کره‌شمالی دسترسی به اینترنت برای خارجی‌ها را آزاد کرد

۰۶م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است موبنا- کره شمالی قرار است برای اولین بار امکان دسترسی خارجیان را به اینترنت از طریق تلفن‌های همراه، آی‌پد و دیگر دستگاه‌های موبایل فراهم کند.

با اینکه امکان دسترسی خارجیان به اینترنت موبایلی فراهم می‌شود، شهروندان کره شمالی فعلا امکان دسترسی به سرویس اینترنت موبایلی ندارند و احتمالا این سرویس پس از ارایه به خارجیان برای شهروندان این کشور هم فراهم خواهد شد.

بر این اساس شرکت‌های پست و مخابرات و شرکت اوراسکام تلکام با همکاری یکدیگر امکان دسترسی خارجیان مقیم پیونگ‌یانگ را به سرویس‌های شبکه نسل سوم و اینترنت موبایلی از اوایل ماه آینده فراهم می‌کنند.

این کشور همچنین به تازگی به خارجیان امکان استفاده از تلفن‌های همراه با سیمکارت‌های کوریالینک را داده است.

کره‌شمالی یکی از ایزوله‌ترین و بسته‌ترین کشورهای دنیا است که امکان استفاده از تلفن همراه و اتصال اینترنت دو تغییر اساسی است که تاکنون در این کشور امکان پذیر شده است.

بر اساس این گزارش، کره شمالی امکان دسترسی به سرویس‌های شبکه نسل سوم شامل پیامک، MMS، مکالمه تصویری و دسترسی به روزنامه دولتی را برای کاربران فراهم می‌کند، البته دسترسی به اینترنت موبایلی مشمول اینترنت جهانی نیست.
گفته می‌شود کشور کره شمالی دارای اینترنت ملی است و به پهنای باند اینترنت کمی مجهز شده است.
IT Iran
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *