کره جنوبی به همسایه شمالی پیشنهاد کمک کرونایی داد

رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که از هیچ تلاشی برای کمک به کره شمالی برای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا مضایقه نخواهد کرد و پیشنهاد ارسال واکسن و سایر تجهیزات ضروری را در صورت موافقت پیونگ‌یانگ برای پذیرش آن ارائه می‌دهد.

کره جنوبی به همسایه شمالی پیشنهاد کمک کرونایی داد

به گزارش ممتاز نیوز، «یون سوک یول» رئیس جمهوری کره جنوبی در حالی برای دومین بار این پیشنهاد را مطرح کرده که کره شمالی برای مقابله و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا که برای نخستین بار از زمان آغاز پاندمی با آن روبرو شده، دست و پنجه نرم می‌کند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بدتر شدن وضعیت را به عنوان “آشفتگی بزرگ” توصیف کرده که از زمان تاسیس کشورش به ندرت دیده شده است.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین گفت: ما نباید ارسال کمک‌های ضروری را به مردم کره شمالی متوقف کنیم که با تهدید کرونایی روبرو شده‌اند. اگر مقام‌های این کشور بپذیرند، ما از هیچ کمکی مضایقه نمی‌کنیم که شامل دارو، واکسن‌های کرونا، تجهیزات پزشکی و خدمات درمانی برای پرسنل و کادر درمان می‌شود.

رئیس جمهوری کره جنوبی افزود، بارها تمایلش را برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به کره شمالی بدون در نظر گرفتن اوضاع سیاسی و نظامی در روابط دو کره مطرح کرده است.

کره شمالی هنوز به پیشنهاد رئیس جمهوری کره جنوبی پاسخی نداده است. انتظار می‌رود دولت کره جنوبی مذاکرات رسمی در مورد تهیه واکسن و سایر تجهیزات را اواخر امروز پیشنهاد دهد.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین ادامه داد، وضعیت امنیتی به طور فزاینده‌ای در حال جدی شدن است و کره شمالی برنامه تسلیحات اتمی خود را روز به روز گسترش می‌دهد و به آزمایش موشک‌های طراحی شده برای حمل سلاح اتمی ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *