کره دشمن بیماران قلبی

تحقیقات نشان می دهد خودداری از مصرف کره از مرگ هزاران بیمار مبتلا به ناراحتی قلبی جلوگیری می‌ کند.

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ خودداری از مصرف کره و سایر مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد چربی ‌های اشباع شده می‌ تواند سالانه جان ۳۵۰۰ نفر را از مرگ نجات دهد.منع مصرف کره و جایگزین کردن مواد غذایی سالم به جای آن می ‌تواند در پیشگیری از بروز بیماری‌ های قلبی عروقی که یکی از قاتلان اصلی مردم جهان است، تاثیر به سزایی داشته باشد.

متخصصان تغذیه توصیه می ‌کنند که روغن زیتون یا روغن هسته ی انگور را می ‌توانید به جای کره در طبخ غذا استفاده کنید. هر دوی این روغن‌ ها برای سلامتی بسیار مفید هستند. هیچ کدام از این روغن ‌ها، دارای چربی‌ های اشباع شده یا چربی‌ های ترانس نیستند.

کره فرآورده ی لبنی حاصل از شیر است که مانند دیگر محصولات حیوانی حاوی چربی اشباع شده است. چربی اشباع، نوعی از چربی است که در دمای اتاق جامد است. متاسفانه این نوع چربی، سطح کلسترول خون را بالا می ‌برد و موجب بروز انواع و اقسام بیماری‌ ها از قبیل بیماری ‌های قلبی می ‌شود.

مضرات استفاده از کره:

کره دارای اسیدهای چرب اشباع است که باعث افزایش کلسترول ، کلسترول LDL  می شودکه این مساله افزایش کلسترول سرم، باعث رسوب چربی در عروق بخصوص عروق کرونر می شود که باعث تنگی عروق کرونر و افزایش استعداد بدن به حملات قلبی عروق محیطی و عروق مغزی می شوند.

توصیه می‌شود روغن‌ها و چربی‌ها حداقل ۱۵ و حداکثر۳۰درصد از نیاز انرژی روزانه هر فرد را تأمین کنند. مقدار مصرف چربی و روغن برای یک فرد سالم و بالغ حدود ۷۰گرم در روز پیشنهاد می‌شود که شامل چربی مرئی (روغن مایع و جامد) و چربی نامرئی (چربی گوشت، شیر، تخم مرغ، مغزها و…) است.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ