کره شمالی، چهارمین آزمایش موشکی خود را در ماه اخیر انجام داد

کره شمالی در چهارمین آزمایش موشکی این ماه خود، موشک سطح به هوای جدیدی را با موفقیت آزمایش کرد.

کره شمالی، چهارمین آزمایش موشکی خود را در ماه اخیر انجام داد

به گزارش ممتاز نیوز، کره شمالی روز جمعه اعلام کرد یک موشک ضدهوایی تازه را در چهارمین دور آزمایش‌های تسلیحاتی هفته‌های اخیر خود، شلیک کرده است. این خبر در حالی منتشر شد که این کشور همزمان در تلاش برای یافتن راهی برای برقراری دوباره کانال‌های ارتباطی خود با کره جنوبی است.

پیونگ یانگ پس از ۶ ماه توقف، بار دیگر از اوایل ماه سپتامبر آزمایش‌های موشکی خود را از سر گرفته و همزمان اعلام کرده که تحت شرایطی حاضر به از سر گیری مذاکرات با سئول است. فعالیتهای جدید این کشور از سوی برخی کارشناسان، تلاشی برای گرفتن امتیاز در دیپلماسی هسته‌ای در مقابل آمریکا توصیف شده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی، آزمایشی موشکی ضدهوایی اخیر این کشور را «یک موفقیت مهم در موضوع مطالعه و توسعه انواع سیستم‌های موشکی ضدهوایی آینده‌نگر» توصیف کرده است که با هدف تایید عملکرد پرتابگر، رادار و خودروهای فرماندهی نبرد و همچنین تایید عملکرد رزمی موشک انجام شده است.

کره شمالی همچنین به تازگی یک موشک جدید مافوق صوت، یک موشک کروز پیشرفته و یک موشک بالستیک را که از قطار پرتاب شد، آزمایش کرد و کارشناسان می‌گویند این آزمایش‌ها نیز نشان دهنده توانایی کره شمالی در حمله به اهدافی در کره جنوبی و ژاپن است که هر دو از متحدان اصلی آمریکا در منطقه محسوب می‌شوند و میزبان شمار قابل توجهی از نظامیان آمریکایی هستند.

این آزمایش‌ها در حالی انجام شده که دیپلماسی هسته‌ای پیونگ یانگ و واشنگتن از اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی تا حد زیادی به بن‌بست رسیده است.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.