کریس رونالدو دوباره رکورد جدیدی شکست

کریستیانو رونالدو به آمار ۸۰۶ گل در دوران حرفه‌ای خود در رقابت‌های ملی و باشگاهی رسید و به اولین بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل شد که به این رکورد گلزنی رسیده است.

کریس رونالدو دوباره رکورد جدیدی شکست

به گزارش ممتاز نیوز، در جریان دیدار تیم های منچستر یونایتد و تاتنهام، کریستیانو رونالدو گل های اول و دوم تیمش را به ثمر رساند تا رکورد افسانه ای جوزف بیکان عبور کند و به تنهایی در صدر جدول بهترن گلزن تاریخ فوتبال قرار گیرد.

به این ترتیب با رسیدن به ۸۰۶ گل رسمی، بالاتر از جوزف بیکان با ۸۰۵ گل، بهترین گلزن جهان فوتبال است و می تواند این رکورد را افزایش دهد. با این عملکرد؛ هیچ بازیکنی به اندازه فوق ستاره پرتغالی موفق به گلزنی در فوتبال نشده است.

البته پیش از این و سال گذشته گفته شد که رونالدو این رکورد را شکسته است اما وقتی رونالدو در روز چهارشنبه، ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲، و در پیروزی ۲ بر صفر یوونتوس برابر ناپولی در سوپرجام ایتالیا گلزنی کرد، بسیاری عنوان کردد او با گل شماره ۷۶۰ خود و عبور از رکورد ۷۵۹ گل جوزف بیکان به برترین گلزن تاریخ فوتبال تبدیل شده است. همین خبر اما کافی بود تا نهادی به بزرگی اتحادیه فوتبال جمهوری چک در پی واکنش برآمده و در توئیتی به یک شبهه دامن بزند:

«کمیته تاریخ و آمار اتحادیه فوتبال جمهوری چک با شمردن تمامی گل‌های جوزف بیکان افسانه‌ای اعلام می‌کند که او ۸۲۱ گل در بازی‌های رسمی به ثمر رسانده است. گل‌هایی که شمرده شده‌اند شامل همه گل‌ها در لیگ‌های دسته اول و دوم، جام‌های داخلی، جام اروپای مرکزی و بازی‌های ملی بوده و رکورد بازی‌های دوستانه، فقط در مورد عرصه ملی در نظر گرفته شده‌اند».

با این حال، بنیاد ثبت آماری فوتبال و ورزش (RSSSF) که بسیاری از مهم‌ترین نهادهای خبری ورزشی در تهیه آمار به آن استناد می‌کنند و همچنین فیفا، در هنگام معرفی بیکان تعداد گل‌های او را «حداقل ۸۰۵» شمرده‌اند!

فیفا و البته RSSSF نهادهایی نیستند که بتوان به آسانی از کنار داده‌هایشان گذشت، اما همین ابهام نیز باعث خدشه‌دار شدن این آمار است. بنابراین، به نظر می‌رسد فعلا باید به آمار اتحادیه فوتبال جمهوری چک استناد کرد و شماره گل‌های بیکان را در همان عدد ۸۲۱ ثبت کرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *