کسبه در انتظار رونق بیشتر بازار کامپیوتر

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

اگر چه طی مدت اخیر بازار کامپیوتر با رونق نسبی مواجه بوده است اما کسبه از اکنون به رونق و سود بیشتر بازار شب عید دل بسته‌اند.
 
بازار کامپیوتر از اوایل هفته جاری روزهای تازه و متفاوتی را آغاز کرده است.
روزهای تازهی که پس از تعطیلات چند روزه پایان هفته قبل، با افزایش مراجعه و تقاضا به بازار آغاز شده است. 
اما کسبه و فعالان بازار معتقدند، چنین رونقی در بازار در حد مطلوب نیست و رونق واقعی بازار زمانی است که فعالان صنفی بابت فعالیت در بازار سود کنند.نه اینکه کالاها را با سود بسیار ناچیز و برای خالی کردن انبارها به فروش برسانند. 
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، طی  چند روزی که از هفته تازه می‌گذرد میزان تقاضا تا حدودی نسبت به هفته قبل افزایش یافته است که بیشترین تقاضا مربوط به تجهیزات کامپیوتری و تبلت‌ها و همین‌طور بعضی از مدل‌های لپ‌تاپ بوده است. اما انتظار رونق بیشتری از بازار می‌رود که به نظر می‌رسد این رونق بیشتر را در بازار شب عید ملاحظه کنیم.
به گفته آنها در هفته قبل بازار از اواسط هفته در حالت تعطیلی به سر می‌برد و همین موضوع منجر به این شد که اشخاصی که قصد خرید داشتند در هفته تازه به بازار مراجعه کنند و به همین سبب بازار با افزایش میزان مراجعه مواجه شده است.
علی مرادزاده یکی از فعالان بازار کامپیوتر با بیان این مطلب که فصل، فصل رونق بازار است به «دنیای‌اقتصاد» گفت، هر سال در این هنگام از سال بازار کامپیوتر رونق دارد و امسال هم مانند سال‌های قبل در بازار شاهد رونق نسبی هستیم. اما رونق در حد سال‌های قبل نیست.
این درحالی است که صالحی، یکی از کسبه بازار کامپیوتر پایتخت می‌گوید، رونق کنونی بازار کامپیوتر بیش از سال قبل است. چرا که سال قبل در چنین ایامی بازار کامپیوتر در حالت اغما به سر می‌برد. 
وی که امیدواری بسیاری به وضعیت بازار کامپیوتر دارد، می‌گوید: به نظر می‌رسد ثبات قیمت‌ها کمک بزرگی به بازگشت رونق به بازار کامپیوتر داشته است.
به گفته وی، از اوایل مهر ماه تا اوایل دی ماه بازار در حالت رونق باقی می‌ماند. پس از آن به سبب آغاز امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس و بعضی از دلایل دیگر در بازار شاهد رکود نسبی خواهیم بود. اما از اواسط بهمن و اوایل اسفند شب عید رونق مجدد را نصیب بازار خواهد کرد.
یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره می‌گوید؛ هنوز تا شب عید چند ماهی مانده است، اما کسبه در حال تدارک موجودی برای بازار شب عید می باشند. به نقل از این فعال، بازار شب عید بازاری پر سود است. به همین سبب اصلا جای تعجب ندارد که کسبه از حالا به فکر تدارک موجودی باشند. به نقل از این فعال بازار،حتی بعضی از کسبه برای تامین موجودی شب عید از حالا از به فروش رساندن کالاها در بازار اجتناب می‌کنند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره به «دنیای‌اقتصاد» گفت، رونق کنونی بازار تا اوایل یا نهایتا اواسط آذر ماه ادامه خواهد داشت و از آن پس بازار بی‌رونق می‌شود. ولی از اوایل اسفندماه بازار رونقی به خود می‌بیند که در تمام فصول سال تجربه نکرده است.
فعالان بازار که از حال به بازار پررونق و پرسود شب عید دل بسته‌اند به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کردند، محموله‌های تازه با قیمت‌های مناسب از اواخر آذر ماه وارد بازار می‌شوند تا زمینه برای بازار شب عید فراهم شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *