کسب درآمد ۵۱ هزار میلیارد تومانی دولت از محل افزایش حامل‌های انرژی

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

وزیر نفت با رد افزایش ٨۵ درصدی قیمت حامل‌های انرژی گفت: دولت تا کنون ٣١ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب کرده و قرار است برای سال آینده ٢٠ هزار میلیارد تومان به این میزان اضافه شود.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بیژن زنگنه درباره آخرین وضعیت افزایش قیمت حامل‌های انرژی اظهار داشت: هنوز هیچ تصمیمی درباره نحوه افزایش قیمت حامل‌های انرژی گرفته نشده اما بزرگترین نگرانی دولت در این راستا این است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم به ویژه قشر آسیب پذیر هیچ آسیبی از نظر اقتصادی وارد نکند.

وی در واکنش به خبری مبنی بر افزایش ٨۵ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده گفت: نمی دانیم این آمار را بر اساس چه منبعی عنوان می کنند، دولت تا کنون ٣١ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب کرده و قرار است برای سال آینده ٢٠ هزار میلیارد تومان به این میزان اضافه شود.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه هنوز میزان افزایش قیمت هریک از حامل‌های انرژی مشخص نیست، درباره نگرانی مردم از افزایش قابل توجه قیمت حامل‌های انرژی در سال ٩٣ افزود: این نگرانی کسانی است که از وجود این دولت نگران هستند.

برپایه این گزارش، بر اساس پیشنهاد دولت و مصوبه کمیسیون تلفیق در سال آینده بودجه بخش هدفمندی ۶٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان تعیین شده که قرار است ۵١ هزارو ٩٠٠ میلیارد تومان آن از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی و ١١ هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان دیگر نیز از محل یارانه نان و برق تامین شود؛ ضمن آنکه کسب درآمد ۵١ هزار و ٩٠٠ میلیارد تومانی نگرانی افزایش قیمت حامل‌های انرژی را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ