کشف سرنخ از ماجرای حمله سایبری

ماجرای حمله سایبری به برخی وزراتخانه ها، ماجرای جریان دومین اختلاس بزرگ بانکی، برنامه های پلیس برای دور دوم انتخابات و سرقت خودرو و آمار آن از مهمترین موضوعات مطرح شده در نشست امروز فرمانده ناجا با خبرنگاران بود.
سردار اسماعیل احمدی مقدم روز سه شنبه در حاشیه همایش سراسری روسای سازمان بازرسی نیروی انتظامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره حمله سایبری به برخی وزارتخانه ها گفت: بررسی این مسئله از حوزه سرقت وظیفه نیروی انتظامی است اما از جهت ایمن‌سازی و پیشگیری اطلاعات بر عهده خود سازمانها است. درباره حمله سایبری به برخی وزارتخانه ها و سازمانها نیز در حال پیگیری موضوع هستیم. سرنخهایی در این باره به دست آورده ایم که دادستان هم پیگیر ماجرا است.
به گزارش مهر وی تاکید کرد: پلیس پیش از این درباره زمینه خلاها و رخنه پذیری برخی سایت ها و وزارتخانه ها هشدارهائی داده بود که این هشدارها جدی گرفته نشد. سیستمهای امنیت خارجی دارای اشکالاتی است به همین خاطر استفاده از سیستمهای داخلی و اینترانت ضریب امنیت را بالا می برد.
احمدی مقدم ادامه داد: تشکیل شورای عالی فضای مجازی که به دستور مقام معظم رهبری انجام شد باعث بررسی هرچه بیشتر تهدیدات و فرصتها در این حوزه است که این نظارت باعث خنثی‌شدن تهدیدات می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد جرایم سایبری توسط پلیس کشف می شود که بر اساس استانداردهای جهانی رقم خوبی است.
خبرنگاری درباره دومین اختلاس بزرگ بانکی پرسید که احمدی مقدم گفت: من در جریان نیستم اما امکان دارد گزارش به بخش جرایم اقتصادی و پلیس آگاهی ارسال شده باشد. گاهی دستگاه قضائی پرونده هایی را برای بررسی به ضابط واگذار نمی کند.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *