کشف فرار مالیاتی چند هزار میلیارد ریالی در آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۳۶ درصد افزایش درآمدهای مالیاتی در آذربایجان‌غربی از محل شناسایی فرارهای مالیاتی تامین شده است، گفت: در سایه همکاری با نهادهای امنیتی، نظارتی و اطلاعاتی استان، موفق به شناسایی یک مورد فرار مالیاتی به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال در استان شده‌ایم.

کشف فرار مالیاتی چند هزار میلیارد ریالی در آذربایجان‌غربی

به گزارش ممتاز نیوز، جعفر پورمختار با اشاره به رشد درآمدهای مالیاتی در کشور و در استان در چند سال اخیر، به رویکرد سازمان امور مالیاتی کشور و قوانین سالیانه بودجه در خصوص تامین محل این افزایش‌ها اشاره کرد و افزود: سیاست بر این است که افزایش مالیاتی پیش بینی شده به جای منابع موجود از محل مقابله با فرارهای مالیاتی تامین شود.

وی ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی، رصد تراکنش‌های بانکی و حرکت به سمت  واقعی‌سازی درآمدهای مؤدیان مالیاتی موجود در سطح کشور را از جمله اقدامات مؤثر در مواجهه با پدیده فرار مالیاتی عنوان کرد و افزود: در نتیجه مجموع این اقدامات در استان آذربایجان‌غربی توانستیم ۳۶ درصد از افزایش صورت گرفته در درآمدهای مالیاتی را از محل مقابله با فرارهای مالیاتی تامین کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در سایه همکاری نزدیک با نهادهای امنیتی، نظارتی و اطلاعاتی استان در خصوص شناسایی فرارهای مالیاتی، یک مورد فرار مالیاتی به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال شناسایی شد که مالیات مورد نظر مورد مطالبه قرار گرفته و به قطعیت رسیده است.

پورمختار در بخش دیگری از سخنان خود به وجود مشکلات در رابطه با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان توسط برخی مشاغل و صنوف اشاره کرد و افزود: گزارش‌های متعددی مبنی بر مطالبه پول نقد، سکه، دلار و شیوه کارت به کارت برای پرداخت وجه کالا و خدمات به ما رسیده است که در این زمینه از مردم درخواست می شود در صورت مواجهه با هر یک از موارد مذکور ، مراتب را از طریق سامانه تلفن گویای ۱۵۲۶ یا مراجعه به درگاه ملی مالیاتی به آدرس www.intamedia.ir و انتخاب لینک سوت زنی و یا ارسال مکاتبه به اطلاع سازمان امور مالیاتی برسانند.

مدیرکل دستگاه مالیاتی استان اضافه کرد: در این خصوص تاکنون برای بیش از ۱۰ هزار پرونده مالیاتی که به نحوی مرتکب تخلف مربوط به استفاده از دستگاه کارتخوان شده اند افتتاح اقدام صورت گرفته است.

وی همچنین با تاکید بر لزوم ابراز درآمد واقعی در اظهارنامه مالیاتی توسط مؤدیان با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی گفت: مؤدیان محترم برای اینکه در آینده مشمول جرایم ناشی از کتمان درآمد و نظایر آن نشوند و بتوانند از انواع تخفیفات و مشوق‌های مالیاتی سالیانه بهره مند شوند حتما باید به موضوع تطبیق درآمد ابرازی در اظهارنامه با گردش حساب دستگاه پوز خود توجه کنند.

پورمختار مدیر کل امور مالیاتی استان همچنین به برخی شایعات مبنی بر اینکه انتقال وجه به صورت کارت به کارت مشمول مالیات نمی شود پاسخ داد و گفت: بر اساس اشراف اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی، انتقال وجوهی که به شیوه کارت به کارت صورت گرفته و مربوط به فعالیت  تجاری باشد، مشمول مالیات است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *