کشف و ضبط سکه‌های دوره هخامنشی

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ماموران یگان حفاظت استان فارس در یک عملیات موفقیت آمیز موفق به کشف تعداد ۲۷۳ عدد سکه تاریخی و دستگیری سه نفر قاچاقچی اموال تاریخی شدند.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی، سرهنگ کربلائی حریری در گفتگویی افزود: برابر خبرها و اطلاعات بدست آمده از منابع مخبرین محلی مبنی بر نگهداری و قاچاق تعدادی اشیاء تاریخی توسط اعضاء باند قاچاق اموال تاریخی فرهنگی در سطح شهرستان مرودشت ، عوامل یگان حفاظت استان پس از اخذ مجوز قضایی، با هماهنگی و همکاری نیروهای اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مرودشت، وارد عمل شدند.

وی تصریح کرد: ماموران یگان در یک عملیات ضربتی موفق به دستگیری تعداد ۳ نفر اعضاء باند و کشف و ضبط ۲۷۳ عدد سکه تاریخی از جنس نقره و مس شدند که براساس بررسی کارشناسان خبره میراث فرهنگی استان، تاریخی بودن سکه های مکشوفه محرز و قدمت آنها به دوران ساسانی – هخامنشی – صفوی تخمین زده شده است.

فرمانده یگان حفاظت ادامه داد: در این رابطه متهمین پس از تشکیل پرونده قضایی جهت سیر مراحل رسیدگی به مراجع قضایی استان ارجاع شده و مراتب از طریق معاونت میراث و واحد حقوقی استان در حال پیگیری است.

فرمانده یگان حفاظت در ادامه از اجرای یک عملیات موفقیت آمیز در استان مازندران و کشف و ضبط تعدادی اشیاء تاریخی در این استان خبر داد.

وی تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت شهرستان آمل با هماهنگی و همکاری مامورین کلانتری، طی بازرسی از یک دستگاه خودروی پژو در سطح شهر، موفق به کشف و ضبط تعداد ۳۱۳قلم اشیاء شامل سکه ، پلاک ،گرنبند، آویز، سینی ، مجسمه ، ظروف فلزی و… شده که پس از کارشناسی های صورت پذیرفته توسط کارشناسان خبره میراث فرهنگی ، قدمت عمده اشیاء مکشوفه دوران اسلامی تخمین زده شد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *