کشف یک مرکز رمز ارز غیرمجاز در بویراحمد که معادل ۷۰۰ خانوار برق مصرف می‌کرد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و کشف یک مرکز رمز ارز که گفته می شود به اندازه مصرف ۷۰۰ خانوار بویراحمدی در هر شبانه روز برق مصرف می کرد خبرداد.

کشف یک مرکز رمز ارز غیرمجاز در بویراحمد که معادل ۷۰۰ خانوار برق مصرف می‌کرد

به گزارش ممتاز نیوز، “جمال معتمدی زاده” در حاشیه شناسایی و ضبط ماینرهای این مرکز رمز ارز در یاسوج گفت: واقعیت آن است که توان مصرفی این مرکز معادل مصرف برق حدود ۷۰۰ خانوار شهرستان بویراحمد در هر شبانه روز با مصرف متعارف بوده است.

وی اظهارکرد: ۱۱۶ دستگاه ماینر در یک مرکز رمز ارز در حاشیه یکی از روستاهای شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان، نیروی انتظامی، پلیس اقتصادی، اداره اطلاعات و دادگستری استان شناسایی و ضبط شده است.

وی میزان مصرف برق این مرکز در سه ماه گذشته را ۵۴۰ مگاوات ساعت عنوان و اظهار کرد: برق مصرفی محاسبه این مرکز در هر شبانه روز معادل برق مصرفی ۷۰۰ واحد مسکونی در شهرستان بویراحمد بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد توان مصرفی هر دستگاه شناسایی شده را ۲ و ۱۵ دهم کیلووات عنوان و خاطرنشان کرد: میزان خسارت به شبکه های توزیع نیروی برق در سه ماه گذشته حدود سه میلیارد ریال است.

معتمدی زاده، تاکیدکرد: استفاده غیرقانونی از برق برای رمز ارزهای غیرمجاز باعث ایجاد نوسان در شبکه برق شده و علاوه بر آسیب به لوازم برقی سایر مشترکان، از دلایل قطعی و ناپایداری برق است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش نسبی دمای هوا در هفته‌های پیش رو و کاهش ظرفیت تولید نیروگاه برق آبی به دلیل کاهش نزولات آسمانی، از همه مشترکان برق در این استان درخواست می‌شود با رعایت الگوهای مدیریت مصرف و کاهش مصرف خود به خصوص در ساعت‌های پیک بار، هر گونه مورد مشکوک به استفاده از دستگاه ماینر غیرمجاز را به شماره ۱۲۱، ۱۱۳ و ۱۱۴ اطلاع و تا سقف ۲۰ میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

معتمدی زاده با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برای کاهش هزینه مصرفی برق هم عنوان کرد: تمام تلاش مجموعه صنعت برق، ارایه خدمات مطلوب و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته است اما متاسفانه عده‌ای در این شرایط به فکر سود بیشتر هستند و به تولید بیت کوین اقدام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فعالیت رمزارزهای غیرمجاز نقش موثری در خاموشی‌ها دارد و امیدواریم افراد به این نکته توجه ویژه داشته باشند و البته با هدف کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، اکیپ‌های مختلف این شرکت به صورت مستمر مصرف برق در یاسوج و تمامی نواحی ۹ گانه را رصد می‌کنند.

معتمدی زاده بیان کرد: بخشی از کشفیات دستگاه‌های غیرمجاز رمزارز با گزارش مردمی و با حضور عوامل انتظامی، امنیتی، قضائی و پلیس امنیت اقتصادی و جرائم آگاهی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *