کلاف سردرگم پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی سر دراز دارد

هیچ تعمدی در تاخیر در ارائه نتایج پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی از سوی سازمان نظام پزشکی وجود ندارد. تا زمانی که گواهی فوت و جواز دفن کیارستمی را در اختیار نداشته باشیم نمی‌توانیم علت مرگ وی را تعریف کنیم.

تاخیر در ارائه نتایج پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی

سیامک مره‌صدق عضو کمیسیون بهداشت مجلس و عضو کمیته پیگیری پرونده مرحوم کیارستمی درباره دلایل تاخیر در نتایج پزشکی پرونده کیارستمی از سوی سازمان نظام پزشکی توضیحاتی ارائه داد.و گفت قطعا سازمان نظام پزشکی پس از پایان رسیدگی به این پرونده نتایج مذکور را اعلام خواهد کرد.

بسیاری از مراحل رسیدگی نظام پزشکی در پرونده مذکور تابع قوانین است. در حال حاضر تنها کیفرخواست این پرونده تهیه شده و قانونا کیفرخواست محرمانه است و تا زمانی که کیفرخواست به حکم تبدیل نشود، سازمان نمی‌تواند آن را علنی کند.

 

اظهارات ضد و نقضی درباره ارسال پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی به ایران وجود دارد

اگر کسی چنین ادعایی دارد ما از وی خواهش می‌کنیم آن پرونده را هم به دست ما برساند چرا که بنده تا کنون چنین پرونده‌ای را ندیدم.

 

سازمان نظام پزشکی قصد ندارد نتایج پرونده مرحوم کیارستمی را اعلام کند؟

معتقدم نظام پزشکی به طور داوطلبانه به این پرونده ورود کرده و اگر این سازمان به دنبال عدم ارائه نتایج پزشکی پرونده این هنرمند بود از ابتدا ورود نمی‌کرد.هیچ تعمدی در تاخیر در ارائه نتایج پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی از سوی سازمان نظام پزشکی وجود ندارد. تا زمانی که گواهی فوت و جواز دفن کیارستمی را در اختیار نداشته باشیم نمی‌توانیم علت مرگ وی را تعریف کنیم.

 

در بسیاری از موارد اطلاعات بالینی پرونده بازگو شده است

نخستین عمل جراحی کیارستمی لازم بوده و بر اساس ضوابط علمی است ولی تاخیر در عمل دوم  ممکن است در ایجاد عوارض بعدی نقش داشته باشد. سپردن بیمار از سوی پزشک معالج در نیمه راه درمان به پزشک دیگر و خروج وی از کشور تخلف بوده است اما نمی توان به یقین گفت علت اصلی مرگ مرحوم کیارستمی مربوط به نحوه درمان این هنرمند در ایران بوده است.

گردآوری:گروه سلامت ممتاز نیوز
momtaznew.com/health
منبع:isna.ir


باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *