کلینتون با مرسدس نقره‌ای رنگش در لندن جریمه شد + تصاویر

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

وزیر امورخارجه سابق آمریکا در لندن به سبب تخلف رانندگی جریمه شد.

از چند روز پیش شایعاتی مطرح بود مبنی بر اینکه هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا در پایتخت انگلیس جریمه شده است.روز قبل مسئولان شهری لندن، تایید کردند کلینتون به سبب تخلف رانندگی جریمه شده و جریمه مذکور پرداخت شده است.

جمعه هفته پیش‌، مرسدس نقره‌ای رنگ هیلاری کلینتون وقتی او برای شرکت در مراسمی در موسسه تحقیقاتی چتم هاوس در میدان سن جیمز لندن برای مدت ۴۵ دقیقه خودروی خود را در خیابان پارک کرده بود، جریمه شده است.

چاتم هاوس از اندیشکده‌های صاحب نام انگلیس در حوزه‌های مختلف سیاسی است. رسانه‌های محلی تصویری از این خودرو و نوشتن جریمه برای آن منتشر کرده‌اند که به محض حضور پلیس، محافظان کلینتون از خوردوی دیگری پیاده می‌شوند تا به پلیس مذکور بگویند خودرو به چه کسی تعلق دارد و جریمه ننویسد اما او کار خودش را انجام می‌دهد.

مسئولان پلیس لندن اعلام کرده‌اند باید خیابانها سر و سامان داشته باشند و وقتی فردی خودرویش را بد پارک می‌کند باید جریمه شود و تفاوتی نمی‌کند او چه کسی است.

درست همان روزی که کلینتون در لندن جریمه شد، شاهزاده اندرو از خاندان سلطنتی انگلیس‌، جایزه ویژه‌ای به او اهداء کرد. در این مراسم، شماری از شخصیت‌های مطرح خارجی ازجمله بیل کلینتون همسر هیلاری کلینتون حضور داشتند. جایزه مذکور به سبب فعالیت‌های کلینتون برای ترویج حقوق زنان و ایفای نقش در عرصه دیپلماسی به او اعطاء شد.

جریمه صادر شده برای تخلف رانندگی هیلاری کلینتون، هشتاد پوند معادل ۱۲۸ دلار است. البته بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی انگلیس اگر جریمه مذکور در مدت چهارده روز پرداخت شود به چهل پوند معادل شصت و چهار دلار کاهش می‌یابد‌. این جریمه پرداخت شده است اما مشخص نیست چه کسی این کار را انجام داده است.

پلیس لندن اعلام کرده است بدهی هیئتهای دیپلماتیک حاضر در انگلیس به سبب تخلفات رانندگی و صدور برگه‌های جریمه‌های پرداخت نشده در ده سال قبل از هفتاد میلیون پوند معادل یکصد و دوازده میلیون دلار بیشتر است.

سفارت آمریکا در لندن بیشترین تخلفات رانندگی را دارد به طوری‌که هفت میلیون و هفتصد هزار پوند معادل دوازده میلیون و چهارصدهزار دلار از کل مبلغ فوق را به خودش اختصاص داده است. هیئت‌های دیپلماتیک ژاپن و روسیه با جریمه‌های پنج میلیون پوندی معادل هشت میلیون دلاری برای هریک از این دو کشور در رتبه های بعدی قرار دارند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ