کمترین برق غیرمجاز کجای ایران مصرف می شود؟

براساس اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، این شهر پایین ترین میزان استفاده غیر مجاز از برق در میان کلانشهرهای کشور را داراست.
علی اکبر برقی مقدم افزود: با توجه به تعداد مشترکان برق تبریز که بیش از ۷۳۰ هزار مشترک است، تنها ۰٫۲۳ درصد استفاده غیر مجاز از انرژی برق در این شهر وجود دارد.
وی اقدام های پیشگیرانه را مهمترین گام در پاکسازی انشعاب های غیر مجاز عنوان و تشریح کرد: اقدام های مهمی از سال ۱۳۸۲ شامل اجرای طرح های نیرو رسانی برای مناطق فاقد شبکه به تعداد ۳۲۰ پروژه، جمع آوری انشعاب های غیر مجاز و واگذاری انشعاب به تعداد ۱۰۱۵۰ متقاضی، واگذاری انشعاب اقساطی به مناطق محروم و حاشیه نشین به میزان ۴۰۰۰ مورد عملی شده است.
وی ادامه داد: رفع حریم خطوط فشار قوی در کل منطقه خلیل آباد و واگذاری انشعاب برای ۳۰۰ متقاضی از دیگر اقدام های برق تبریز در راستای مقابله با انشعاب غیر مجاز بوده که در کنار آن تلاش شده است تا با استفاده از کابل خودنگهدار به طول ۵۰۰۰ متر، اقدام های قضایی و فرهنگی از طریق رسانه های گروهی، آمار استفاده غیر مجاز به حداقل برسد.
برقی مقدم علل شیوع انشعاب های غیرمجاز در برخی مناطق کلانشهر تبریز را عدم امکان اجرای پروژه های نیرو رسانی به برخی از مناطق به دلیل وجود قوانین شهرداری و ماده ۸ منع واگذاری انشعاب، صدور پروانه احداث ساختمان بدون هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق تبریز و عدم کنترل شهرداری ها در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز برشمرد.
وی تصریح کرد: در مناطق روستایی نیز ساخت و سازهای ساختمانی در مناطق خارج از محدوده طرح هادی روستایی و عدم صدور مجوز از طرف دهیاری و بنیاد مسکن و شهرسازی از دلایل عمده استفاده غیر مجاز از برق است.

/۲۲۲۳۱ 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ