کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

از نمونه این خودرو احتمالا یک یا تنها چند دستگاه باقی مانده است، اما به جرات می‌توان گفت نمونه موجود در ایران با شماره شاسی ۱۳۰۸۹۸ سالم‌ترین نمونه” ۵۰۰ کا “در دنیاست.

 کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

 به گزارش ممتاز نیوز، “بنز ۵۰۰ کا “با کد اتاق W۲۹ خودرویی اسپرت و مخصوص جاده است که در فاصله سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۶ میلادی (۱۳۱۳ تا ۱۳۱۵ شمسی) تولید شد. این خودرو برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی برلین در سال ۱۹۳۴ معرفی شد.

آلمانی ها” ۵۰۰ کا ” را در جنگ جهانی دوم به عنوان پیک نظامی با قابلیت سرعت زیاد ساختند و به همین دلیل هم به نام “اتوبان کوریر” نیز شناخته می‌شود.

این خودرو با حرف”K” که اول کلمه “Kompressor” یا همان سوپر شارژر است از مرسدس بنز ۵۰۰ سدان قابل تشخیص است.

از ویژگی‌های این خودرو می‌توان به سواری نرم و راحت و هندلینگ عالی آن اشاره کرد. “کا ۵۰۰” مانند مدل ۳۸۰ دارای سیستم تعلیق با اکسل جناغی دوگانه در جلو و اکسل مفصلی ۲ تکه در عقب است که برای اولین بار در صنعت خودرو بکار برده شدند.

” ۵۰۰ کا ” که هم اکنون در موزه خودرو‌های کلاسیک نگهداری می‌شود از جمله کمیاب‌ترین و با ارزش‌ترین خودرو‌های تاریخی ایران است. از نمونه این خودرو احتمالا یک یا تنها چند دستگاه باقی مانده است، اما به جرات می‌توان گفت نمونه موجود در ایران با شماره شاسی ۱۳۰۸۹۸ سالم‌ترین نمونه” ۵۰۰ کا “در دنیاست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *