کنترل رایگان فشار و قند خون تهرانی‌ها در هفته سلامت

۱۴فروردین۱۳،
ممتاز نیوز: شعار امسال سازمان جهانی بهداشت «فشار خون را جدی بگیریم» است و تهرانی‌ها می‌توانند در هفته سلامت(۱۸ تا ۲۴ فروردین) با مراجعه به کلینیک انستیتو تحقیقات تغذیه، فشار و قند خون و سلامت غذایی خود را بسنجند.
مجید حاجی فرجی در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: شعار امسال سازمان بهداشت جهانی در هفته سلامت «فشار خون را جدی بگیریم» اعلام شده چرا که پرفشاری خون ماحصل افزایش وزن و چاقی است که خطر بیماری‌های قلبی عروقی و در نهایت مرگ و میر را افزایش می‌دهد.

وی تغییر سبک زندگی به زندگی شهری و ماشینی را یکی از عمده‌ترین دلایل شیوع پرفشاری خون دانست و افزود: دریافت مواد غذایی کم‌چرب و کم نمک به کنترل پرفشاری خون کمک می‌کند ولی متأسفانه هم غذاهای سنتی ما خوش نمک تهیه می‌شود و هم فست فود‌ها دارای مقدار بسیاری نمک و چربی است.

به گفته این متخصص تغذیه در همین راستا برای آموزش بیشتر مردم از ۱۸ تا ۲۴ فروردین‌امسال، همزمان با هفته سلامت کنترل وضعیت چاقی،تغذیه، قند خون و فشار خون به طور رایگان در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی علوم پزشکی شهید بهشتی انجام می‌شود.

حاجی‌فرجی تصریح کرد: همچنین آزمون‌ها و شاخص‌های تن‌سنجی توسط مشاوران تغذیه و پزشک مقیم برای راهنمایی اشخاص مستعد به فشار خون انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ۵۰ درصد مردم از چاقی و اضافه وزن رنج می‌برند گفت: در همین راستا زمینه ابتلا به پرفشاری خون نیز بالا می‌رود که باید سعی کنیم با فرهنگ سازی و اصلاح سبک زندگی که عمده‌ترین آن کاهش میزان مصرف روغن و نمک است در کاهش این مشکل قدم برداریم.
عموم مردم می‌توانند از ۱۸ تا ۲۴ فروردین به کلینیک تغذیه و رژیم درمانی انستتیو تحقیقات تغذیه‌ای واقع در شهرک قدس، بلوار فرحزادی، خیابان حافظی(ارغوان غربی)، کوی باران از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ مراجعه و خدمات رایگان کنترل فشار خون ، قندخون و سنجش شاخص‌های سلامت را دریافت کنند.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ