کنترل سل بدون کنترل ایدز بسیار دشوار است

دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز: براساس نتایج مطالعات اخیر با توجه به افزایش موارد همزمانی عفونت های سل و اچ آی وی، کنترل بیماری سل بدون کنترل بیماری ایدز و عفونت اچ آی وی بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.
 احمد سراوانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  افزود:یکی از مهمترین مشکلات و معضلات در خصوص سل، افزایش موارد همزمانی ابتلا به این بیماری و بعضی دیگر از بیماری ها نظیر ایدز و بعضی از بیماری های مزمن است.

وی با بیان اینکه ابتلای همزمان به عفونت های سل و اچ آی وی مشکلات بسیاری به دنبال دارد ، تاکید کرد: افزایش موارد فعال شدن سل، افزایش طول مدت بیماری، بالا رفتن هزینه های درمان، کاهش، اثربخشی درمان و افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری عفونت ایجاد شده، از جمله مشکلات مهم مرتبط با همزمانی بیماری های سل و ایدز است.

 سراوانی تصریح کرد: براساس نتایج مطالعات اخیر با توجه به افزایش موارد همزمانی عفونت های سل و اچ ای وی، کنترل بیماری سل بدون کنترل بیماری ایدز و عفونت اچ آی وی بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۱۵  میلیون نفر در جهان به بیماری سل مبتلا می باشند که درصد قابل ملاحظه ای از این بیماران همزمان به عفونت اچ آی وی نیز دچار می باشند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *